Zmiana DNS wpłynie na szybkość ładowania strony?


(Djzon) #1

Zmiana DNS wpłynie na szybkość ładowania strony?

Jeśli powidzmy chcę przeglądać jakąś rosyjską, japońską stronę a te strony wczytują się bardzo długo (często widzę też błąd 105 dns).

To jeśli bym zmienił na DNS (ale nie ten najszybszy)… tylko np. na DNS rosyjski i japoński ?

Ewentualnie dla NETiA jaki najlepszy DNS? (oprócz DNS GOOGLE)


(Semtex) #2

http://www.opendns.com/ dobre DNS domyślnie blokujące sporo “złych” stron. Dają pewne odczucie przyspieszenia :slight_smile:

Osobiście korzystam z https://dns.norton.com/dnsweb/huConfigurePc.do ale w miksie z OpenDNS, podstawowy z Nortona, dodatkowy open, mam tak zrobione dwie pary alternatywne i DNS Googla jak “awaryjny”, wszystko śmiga elegancko :wink:


(ra-v) #3

Komputer tylko odpytuje co jakiś czas serwer DNS, na jaki IP ma się udać w celu pobrania strony i na tym jego rola się kończy.

Sam DNS nie wpływa na szybkość odczytywania się jednej strony, jedynie na czas oczekiwania na stronę. To że strona wolno się wczytuje może być spowodowane obciążeniem na serwerze, na którym jest strona, ograniczoną przepustowością, ograniczoną ilość żądań z jednego hosta itp.

Ja nie widzę różnicy w szybkości otrzymywania adresów IP z DNSów TPSA/Orange, Inea, Plus czy Google. Różnica jest jedynie w czasie odświeżania się DNSów, gdy IP danej domeny się zmienia.