Zmiana domeny wyświetlanej w google

(Sieja1) #1

Jeśli moja strona była na serwerze hekko i google wyświetla jej adres jako http://www.jumppolska.hekko.pl a wykupilismy domene jumppolska.net to da sie jakoś zrobić zeby google wyświetlało jumppolska.net i nie tracić pozycji ? ?

(system) #2

Przekierowanie 301 , nie zawsze PR przechodzi, ale to jedyny rozsądny sposób. Aha, no i trzeba czekać na aktualizacje PR aby były efekty przekierowanie widoczne w PR.

(system) #3

nie ma tak łatwo :mrgreen:

możesz zrobić przekierowanie 301 ze starej domeny na nową ale pozycji w google i tak nie obronisz (ale napewno to pomoże).

możesz też wykorzystać starą stronę do pozycjonowania nowej.

(Sieja1) #4

Tylko, że ja nie przenosiłem strony na nowy serwer. Serwer jest ten sam tylko domena dokupiona. Więc jak to zrobić ? (jak coś to podajcie kod który mam wpisać)

(system) #5

Właśnie dobrze, gdybyś stronę przeniósł na nowy serwer i tam zrezygnował to byś już nic nie zrobił.

Poszukaj o przekierowaniu 301 , google nie gryzie :wink:

(Sieja1) #6

Właśnie czytałem i podobno traci się pozycje... więc raczej nie skozystam :smiley:

(system) #7

Jak chcesz, innej możliwości nie ma.

(L337 Crew) #8

Warto od razu pomyśleć o domenie(póki nie jest za późno), by w przyszłości nie utracić sajtu w razie zmiany serwera...

Dlatego mimo wszystko radziłbym zrobić to przekierowanie i zająć się podstawowym pozycjonowaniem.