Zmiana domyślenego folderu instalacji

Witam . Często gry instaluje programy nie zmieniam folderu tylko zostawiam " C:\Program Files\ xxx " bo poprostu mi się nie chce . Można jakoś zmienić aby np. domyślnie było " D:\programy\cośtamcośtam "

'?

http://forum.pobieralnia.pl/post19754.html

w rejestrze jest sobie gałąź HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion a w niej ProgramFilesDir, zmieniasz tę wartość. Musisz jednak wiedzieć, że jeżeli nie robisz tego na świeżo instalowanym systemie, albo najlepiej jeszcze przed instalacją (nLite) mogą wystąpić problemy z już zainstalowanymi programami

Tak. Start- Uruchom- regedit- Otwierasz klucz “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion”- dwukrotnie klikasz na wartość “ProgramFilesDir”. Wygląda to tak (to jest Windows XP):

74699301zv1.th.png

Po zmianie i resecie skróty do Windowsowych aplikacji w Starcie pogubią swoje elementy docelowe- by to naprawić klikasz prawym przyciskiem myszy, na każdy skrót, który zgubił program (ma ikonkę okienka) i wybierasz “Właściwości” i klikasz “Znajdź element docelowy”, gdy pojawi się okienko z folderem aplikacji zamknij je i kliknij OK w okienku właściwości i tak postępujesz z każdym popsutym skrótem (przekop wszystkie foldery z Windowsowymi aplikacjami- Akcesoria etc.).

Przed chwilą zainstalowałem od nowa system i ustawiłem sobie tak jak mówiliście , wszystko gites ale mam problem .

Jest tam parę folderów jak internet explorer , xerox , windows xt ,movie maker .

Czy można to usunąć ?

Są, ponieważ system przeniósł ich kopie do nowej ścieżki instalacji- osobiście bym je zostawił na miejscu, ale jeśli jesteś gotów na ew. problemy możesz je usunąć.

Ja ze swoim starym kompem miałem już tyle problemów że klękajcie narody .

Poprostu jakby robił to specjalnie .

Tylko teraz jak je usunąć ? Próbowałem killboxem i nic

Chodzi o te foldery “internet Explorer” itp.?

Jeśli tak, to wszystko jasne- system nie pozwala ich usunąć, bo są najwyraźniej potrzebne- lepiej zostaw je na miejscu. Jeśli jednak jesteś taki uparty, że musisz je usunąć (choć wg mnie to nie wróży nic dobrego) możesz posłużyć się jakimś Linuksem na LiveCD i wywalić je z jego poziomu (za wszelkie problemy nie odpowiadam).

Nie polecam robić tej porady na viście- u mnie speedfan stracił ustawienia i nie mógł nowych zapisać, skrót do sidebar przestał działać, nie uruchamiał się windows defender, wszystkie gry stracił punkty zapisania i ustawienia dopiero po zamianie z powrotem wszystko wróciło do normy. Tak dla przestrogi.

właśnie dlatego, należy to robić zaraz po instalowaniu systemu… :slight_smile:

Airborn , skutki na pewno będą mniejsze ale sidebar i windows defender instalują się wraz z systemem, choć naprawić skróty to nie duży problem.