Zmiana domyślnego widoku w folderach na stałe

Witam serdecznie chciałem się dowiedzieć w jaki sposób zmienić domyślnie i na stałe widok plików we wszystkich folderach na szczegółowy - w taki sposób, żeby za każdym razem abym jak wchodzę do jakiekokolwiek folderu automatycznie miał taki a nie inny widok?

Złączono Posta : 02.04.2007 (Pon) 9:50

Witam serdecznie!

Chciałem się dowiedzieć w jaki sposób można dodać własne katalogi, do których będzie można uzyskać szybki dostęp z poziomu okienka zapisu dowolnego pliku (chodzi mi o te pozycje po lewej stronie) patrz screen - domyślnie jednym z katalogów jest moje dokumenty - ale tam niczego nie zapisuję - chciałbym mieć możliwość indywidualengo określenia, gdzie będą zapisywane poszczególne pliki z różnych programów np. MS office czy Irfranview… jednym słowem chciałbym mieć w oknie (screen) po lewej stronie zdefinowane własne dowolne katakogi. Jak to zrobić w systemie Windows Xp?

ulubioneby9.jpg

Niestety odpowiedzi na drugie twoje pytanie nie znam. Jedyne w czym mogę tobie pomóc to zmiana widoku we wszystkich folderach na taki sam.

Ażeby zmienić widok we wszystkich folderach na taki sam otwierasz jakikolwiek folder w nim klikasz na ‘Widok’ i zmieniasz na pożądany przez ciebie widok (tu:szczegółowy).

Po wszystkim klikasz w tym samym folderze na ‘Narzędzia’ z listy wybierasz ‘Opcje folderów…’, pojawi się tobie okienko z właściwościami folderów, musisz zmienić w nim zakładkę na ‘Widok’, po tym wszystkim będziesz miał do wyboru dwa przyciski ‘Zastosuj do wszystkich folderów’ i ‘Resetuj wszystkie foldery’, wybierasz ten pierwszy.

Potem klikasz na ‘OK’ i cieszysz się widokiem szczegółowym we wszystkich folderach.

masz taką opcję w gpedit - wpisz do uruchom gpedit.msc i gdzieś w

szablonach administracyjnych możesz dodać do tego okienka 5 własnych

katalogów;możesz jednak wybrać rozwiązanie alternatywne, i lepsze, moim zdaniem, bo okienko wygląda nieładnie, jeśli użyjesz gpedit-

mianowicie użycie programiku DM2(dialog mate) - dodaje ono na górnej belce okna ikonkę ze zdefiniowanymi przez ciebie katalogami, katalogi trzeba dodać przez ikonkę DM2 w trayu, w zakładce favorites menu;

ponadto DM2 to prawdziwy kombajn z pluginami - tworzy b. ładne ikonki zawsze na wierzchu zamiast minimalizacji, zwija okna do górnej belki,

wyłącza monitor, tworzy wirtualne pulpity, wysuwa cd itd, do wszystkich tych akcji obsługuje skróty klawiszowe itd.

można go ściągnąć stąd http://dm2.sourceforge.net/ - trzeba kliknąć

na source forge obok download

gdybyś jednak wolał rozwiązanie bez DM2 to pisz , istnieje sposób umieszczenia własnych katalogów w tym oknie i zmniejszenia rozmiaru ikon, tak ze się mieszczą wszystkie z boku, przez zmiany w rejestrze