Zmiana domyślnej akcji przy przeciąganiu plików

W jaki sposób można zmienić domyślną akcję przy przeciąganiu plików pomiędzy katalogami? Chodzi o to aby przy przeciąganiu z naciśniętym lewym przyciskiem myszy plik był kopiowany a nie przenoszony.

Z góry dzięki! :slight_smile:

Aż tak ciężko przytrzymać ctrl podczas przeciągania ?

Ale po co skoro praktycznie 90% przeciągania w moim przypadku to kopiowanie? No i niestety udało mi się kilka plików stracić. Więc może ktoś jednak odpowie na temat.

Witam,

Szczerze to nie słyszałem o takim programie. Automatyczne kopiowanie plików podczas ich przenoszenia aktywuje się, gdy przenosisz pliki pomiędzy dyski komputera jak i dyskami zewnętrznymi.

Musisz się przyzwyczaić do używania przycisku CTRL podczas przenoszenia albo używania kombinacji:

CTRL + C (kopiowanie)

CTRL + V (wklejanie)

Ja od lat używam tego drugiego sposobu. Trzeba się po prostu przyzwyczaić.

Pozdrawiam,

Xemidra

Ja też używam tych sposobów i jeszcze kopiowania z prawym przyciskiem myszy (mamy wtedy wybór akcji), ale chciałbym sobie uprościć sprawę. Nie szukam żadnego programu do tego, tylko informacji gdzie można to ustawić w Windowsie.

W systemie tego nie ustawisz, jest to jedna z niewielu rzeczy których zmienić się nie da.

To by się zgadzało, bo szukałem, szukałem i nie znalazłem. No nic. Dzięki za odpowiedź.