Zmiana domyślnej lokalizacji "Moje dokumenty" w Windows 7

Witam

Chcę przenieść folder moje dokumenty z domyślnej lokalizacji na inną partycję. O ile w Windows XP nie miałem z tym żadnych problemów (wystarczyło kliknąć PPM na Moje Dokumenty i tam była owa opcja zmieniająca lokalizację), o tyle w Windows 7 za nic nie mogę tego znaleźć.

Ktoś zna rozwiązanie ?

Ja to zrobiłem po prostu zmieniając we właściwościach folderu C:\Users\My Documents parametry ścieżki w zakładce “Lokalizacja”.

Ok, pozmieniałem ręcznie lokalizacje każdego folderu “Moje …” i w sumie osiągnąłem to co chciałem. Tym nie mniej uważam, że w starszym o 8 lat systemie lepiej rozwiązano kwestie przenoszenia moich dokumentów. Tam wystarczyło raz zmienić lokalizację, w 7 musiałem każdego folderu z osobna.

Skayfer - nie od dziś wiadomo, że co się polepeszy to się popieszy (pisownia specjalnie pozostawiona z błędami :wink: )

jest różnica

biblioteki folderów nie da się przenieść bo nie istnieje możesz zmieniać tylko składowe tego(można to porównać do skrótu tylko że robi skrót całej zawartości folderów) ale musisz mieć bezpośredni dostęp do tego

wystarcza kliknąć start->nazwa użytkownika->właściwości i tam zmienić

czasami najprostsza rzecz wydaje się najtrudniejszą

Teraz dopiero zaczynam rozumieć o co chodzi z tymi bibliotekami. Czyli wychodzi na to, że nie przeniosłem na inną partycję całej biblioteki, tylko folder, który był do niej dołączony. Ale i tak problem rozwiązany, bo chodziło o to, żeby dane typu filmy, muzyka, zdjęcia nie zaśmiecały mi partycji systemowej, a żebym miał do nich dostęp ze skrótów tematycznych w menu start.

Temat do zamknięcia.

Teraz też to wykorzystuje, naprawdę się przydaje i co prawda to nieco nie na temat ale: POLECAM TO WSZYSTKIM KTÓRZY ROBIĄ FORMAT! - szybki sposób na kopię zapasową danych! :slight_smile:

@up

aha czyli jeżeli ktoś chce zrobić format zmienia lokalizację

wiesz lepszym rozwiązaniem jest zmiana lokalizacji po instalacji systemu ponieważ później nie bawimy się w odzyskiwanie danych w razie awarii