Zmiana, dopasowanie tapety do ekranu

Witam,

mam taki problem z tą tapetą:

jimk.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ucina mi paski z góry i z dołu gdy ustawiam ją jako tapetę. Zmiana rozmiaru nic nie daje, pogarsza się tylko jakosć. Mam rozdzielczość 1440x900

Czy u Was też będzie taki problem jak ją ustawicie jako tapetę?? I czy wiecie jak to naprawić?? Z góry dzięki i sorry jeżeli to nie ten dział.

A czy coś daje zmiana sposobu wyświetlania? Chodzi o opcje przedstawione na obrazku:

polozenieobrazu.th.png

Uploaded with ImageShack.us

W Windows XP również istnieje taka opcja - Prawy przycisk Myszy na puste miejsce na pulpicie - Właściwości - karta Pulpit - menu rozwijane “Położenie”.

ostatnio byl podobny problem

zmiana-dopasowanie-tapety-ekranu-t475520.html

Mam Viste i mam do wyboru 3 opcje lecz nic nie zmienia to. Jak było tak jest bez zmian co wybiorę

Sprawdziłem u siebie-PPM na pulpit-personalizuj-tło pulpitu-położenie obrazu i ustaw wypełnienie i nie będzie czarnych pasków[win7]

Ja mam taki problem:

23291097.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ucięła góre i dół tak jakby ekran był za mały by tapeta się zmieściła

A nie możesz przeskalować tego w jakimś programie graficznym?

Nie wiem co masz na myśli pisząc o tym skalowaniu. Zmieniałem rozmiar obrazu na mniejszy i zmieniałem proporcje pikseli które są w PS ale nadal bez zmian.

To mam na myśli:

sdfycgxyugvydsgyfsdcnxu.th.jpg

u mnie to samo na viście jedynie prosto z netu bez zapisywania ustaw jako tapeta i wtedy te opcje działają

pobierz program przekonwertuj na 1440x900 i masz ok :http://www.dobreprogramy.pl/Converseen,Program,Windows,29421.html

Dzięki za pomoc, problem rozwiązany