Zmiana DPI

W „siurze”, w ustawieniach monitora mamy rozdzielczość domyślna i skalowana. Z tym, że twórcy 8 cudu świata dali nam do wyboru nastepujące ustawienia: większy tekst, trochę większy (chyba, bo im się nie zmieścił podpis, albo nie wiedzieli co napisać, to zostawili puste), domyślna i więcej miejsca. Wyglada to tak.

A ja bym chciał, jeszcze mniejsze wszystko, bo dla mnie nadal za wielkie. W 10 po prostu ustawiamy sobie skalowanie i tyle. Może jest ukryte, albo jest jakiś soft który umożliwia zmianę?

Swoją drogą może w ogóle jest jakiś soft dobry, który umożliwia większą personalizację, bo bieda jest z tym w systemie, że aż piszczy.

Nie wydaje mi się, aby zmiana powyżej skalowanego 1680x1050 była możliwa systemowo.
Niestety Apple wie lepiej.

Zainstaluj sobie program RDM i sprawa rozwiązana… tak to wygląda.:

Dziękuję, w pewnym stopniu jest lepiej, bo dochodzą dwie rozdzielczości, ale nadal niema możliwości skalowania elementów. Ekran jest ostry przy natywnej, czyli 2560 x 1600, ale dla tej rozdzielczości interface jest zbyt mały, ustawienie innej rozdzielczości robi mydło na ekranie, wszystko staje się mniej ostre. Trochę jakbym się cofnął do czasów starych Windowsów.

Ale i tak się przyda, chociażby przy niektórych programach, żeby mieć większy pulpit roboczy.

PS. Pobawiłem się kilkoma narzędziami, TinkerTools np. umożliwia zmiany czcionek, ale działa to nie zawsze, i prawdę powiedziawszy średnio. Wygląda na to, że nadal się nie dorobili tak trywialnych rzeczy jak dowolna zmiana rozdzielczości, skalowanie interface, zmiana czcionki itp.

Żenada. Na razie mam tak - myszki działają do dupy, żeby coś z tym zrobić potrzebny zewnętrzny program, rozdzielczości ustawić nie można, potrzebny dodatkowy program, fontu zmienić nie można, potrzebny dodatkowy program. :joy: :rofl: Widocznie typowy użytkownik nic nie zmienia, albo Apple uważa, że wie lepiej. No nic, jeszcze poszperam, może coś znajdę lepiej działającego.