Zmiana DPI

W „siurze”, w ustawieniach monitora mamy rozdzielczość domyślna i skalowana. Z tym, że twórcy 8 cudu świata dali nam do wyboru nastepujące ustawienia: większy tekst, trochę większy (chyba, bo im się nie zmieścił podpis, albo nie wiedzieli co napisać, to zostawili puste), domyślna i więcej miejsca. Wyglada to tak.

A ja bym chciał, jeszcze mniejsze wszystko, bo dla mnie nadal za wielkie. W 10 po prostu ustawiamy sobie skalowanie i tyle. Może jest ukryte, albo jest jakiś soft który umożliwia zmianę?

Swoją drogą może w ogóle jest jakiś soft dobry, który umożliwia większą personalizację, bo bieda jest z tym w systemie, że aż piszczy.

Nie wydaje mi się, aby zmiana powyżej skalowanego 1680x1050 była możliwa systemowo.
Niestety Apple wie lepiej.

Zainstaluj sobie program RDM i sprawa rozwiązana… tak to wygląda.:

Dziękuję, w pewnym stopniu jest lepiej, bo dochodzą dwie rozdzielczości, ale nadal niema możliwości skalowania elementów. Ekran jest ostry przy natywnej, czyli 2560 x 1600, ale dla tej rozdzielczości interface jest zbyt mały, ustawienie innej rozdzielczości robi mydło na ekranie, wszystko staje się mniej ostre. Trochę jakbym się cofnął do czasów starych Windowsów.

Ale i tak się przyda, chociażby przy niektórych programach, żeby mieć większy pulpit roboczy.

PS. Pobawiłem się kilkoma narzędziami, TinkerTools np. umożliwia zmiany czcionek, ale działa to nie zawsze, i prawdę powiedziawszy średnio. Wygląda na to, że nadal się nie dorobili tak trywialnych rzeczy jak dowolna zmiana rozdzielczości, skalowanie interface, zmiana czcionki itp.

Żenada. Na razie mam tak - myszki działają do dupy, żeby coś z tym zrobić potrzebny zewnętrzny program, rozdzielczości ustawić nie można, potrzebny dodatkowy program, fontu zmienić nie można, potrzebny dodatkowy program. :joy: :rofl: Widocznie typowy użytkownik nic nie zmienia, albo Apple uważa, że wie lepiej. No nic, jeszcze poszperam, może coś znajdę lepiej działającego.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.