Zmiana DTS na AC3 w .mkv


(69luzak) #1

Witam. Od kilku dni zmagam się z pewnym problemem, mianowicie mam film w formacie .mkv i chciałem go odtworzyć w TV (poprzez pendrive) jednak ten pokazuje, że jest niewłaściwa ścieżka audio. Po przewertowaniu wielu stron wyczytałem, że LG 42SL9000 nie odczytuje audio w formacie DTS i trzeba taki film przetworzyć na AC3. Problem jednak w tym, że na google nie znalazłem strony która w prosty sposób może opisać jak należy to przerobić. Jeśli ktoś ma dobry sposób na konwertowanie tego typu plików to byłbym dozgonnie wdzięczny za opis :slight_smile:


(Łukash) #2

Standardowo Format Factory


(69luzak) #3

Niestety ale w tym programie nie można zastosować konwertowania na rozdzielczość 1920x1080 i z filmu który zajmuje 8gb robi się 4gb o niższej jakości :frowning:


(Łukash) #4

No to kryteria się zaostrzyły,podaj jaki ma być efekt końcowy.


(69luzak) #5

:slight_smile: efektem końcowym powinien być film 1080p a nie (jak w tym programie) 720p. Miałem kiedyś program polskiego autorstwa który zamieniał te audio w niedługim czasie, teraz jednak nie potrafię go znaleźć ;(. Przy moim sprzęcie nie ma problemu z długością trwania konwertowania - ważny jest efekt.


(Spectatorx) #6

Najprościej jest wyeksportować ścieżkę, przekonwertować ją jakimś dobrym konwerterem audio na ac3 i wstawić tą ac3. Powinno się dać wykonać tę operację w virtualdubmod+dodatkowo ten konwerter audio.


(Łukash) #7

Czy to ten ?

http://www.pazera-software.pl/products/audio-extractor/

Zobacz też tu

http://www.effectmatrix.com/hd-video-co ... /index.htm

i tu

http://www.effectmatrix.com/total-video-converter/


(Spectatorx) #8

http://www.hdtv.com.pl/forum/filmy/4056 ... posob.html


(69luzak) #9

Przetestowałem wszystkie podane sposoby i ostatni okazał się najprostszy. Dzięki za wszystkie odpowiedzi.


(Ulikus) #10

Zastanawia mnie jak podszedłeś do tego konwertowania. Ja przekonwertowałam film mkv w zakładce audio na ACC i ten plik wrzuciłam do folderu z filmem i ZADZIAŁAŁO :smiley: