Zmiana dysku PS3 slim 3004B/2104A

wiesz co, może najlepiej jak prześlę pliki ze starej i nowej i może sprawdź jako osoba bardziej doświadczona w tym temacie
link do pobrania Desktop

Wrzuć na https://www.mediafire.com/ tam na tym easyupload pierdylion dziwnych stron chce odpalać skrypty. :stuck_out_tongue:

Najlepiej jakbyś zrobił parę: save eksportowany z CECH-3xxx i save, nowo zrobiony w tej samej grze na koncie docelowym, na tej CECH-21xx. Oznacz, który jest który.

1 polubienie

zerknij czy tak pasuje czy zrobić jeszcze inaczej ? bo wrzuciłem jakieś 2 losowe

Ten Prince of Persia 2008 został utworzony na CECH-2104 już na nowym HDD (nie importowany tylko utworzony), a Fitnes cośtam to rozumiem że eksport z CECH-3004, tak? Ilu masz tam teraz użytkowników? Jedyną różnicę potencjalnie wskazującą na numer użytkownika widzę na 0x570, co sugerowałoby że na starej byłeś 00000001, a na nowej jesteś 00000003 (dziwne, swoją drogą).

Ewentualnie mogę jeszcze spreparować do testów save ze zmienionym użytkownikiem i przeszczepem PSID, ale jeśli PARAM.PFD chroni zawartość, to przy próbie importu dostaniesz komunikat Corrupted Data (niektóre gry nie chronią save’ów, ale to naparstek tytułów).

Najlepiej byłoby jakbyś wszedł na ps3xploit z poziomu PS3, potem na bgtoolbox i odczytał IDPS. Wtedy możesz swobodnie przepisywać save’y (możesz też sprzedać ten klucz bo głąby, które grają online na hackowanych konsolach często dostają bany i szukają kogoś kto im sprzeda idps żeby mogli dostać kolejnego bana :D) bo otwierają się wrota do tworzenia PARAM.PFD.

1 polubienie

fitness skopiowałem z 3004, prince z 2104. Na 2104 mam tylko 1 użytkownika niby i nic nie tworzyłem nowego, na 3004 też nie tworzyłem ale bym musiał sprawdzić czy tam też tylko 1 jest… (odpisz czy mam sprawdzić?) Szczerze mówiąc nie wiem o czym do mnie mówisz jeżeli mowa o jakimś ps3xploit i innych :smiley: zbyt zielony w tym jestem… ale jak mi rozpiszesz co mam sprawdzić i Ci podać to postaram się to zrobić

No tak, ale pytałem czy save z PoP został utworzony na „nowej konsoli” czy wgrałeś go ze „starej” na nią i teraz skopiowałeś. Istotne jest aby był to nowo utworzony save przez dowolną grę na konsoli docelowej bo tylko tak mogę określić po SFO co się zmieniło.

1 polubienie

PoP był utworzony na nowej i skopiowany z niej (z 2104). Jeśli mam utworzyć jakieś save na konkretnej konsoli czy na obu z jednej gry to daj znać to zrobię to. Do 15:00 jestem online :smiley:

Spróbuj tego: sfo_testy

Trzy testy, prawdopodobnie wszystkie trzy zakończą się fiaskiem. :wink: To są sfo pasujące tylko do Fitnesu. Zrób trzy testy, adekwatnie do trzech plików z archiwum. Każdy test musi mieć nazwę folderu dokładnie taką „BCES01337”, i w środku PARAM.SFO (dlatego stary wywal, a nowemu zmień nazwę), nie dokładaj tam plików - inaczej zafałszujesz wynik testów. Jeśli konsola zgodzi się na import save’a to sprawdź czy zadziała w grze, jeśli się nie zgodzi we wszystkich trzech przypadkach (komunikat Corrupted Data przy próbie importu z USB), to znaczy że PFD chroni zawartość i bez IDPS nic nie poradzisz (bo numer użytkownika masz wyższy na nowej niż miałeś na starej, o ile dobrze to odczytuję).

1 polubienie

o ile dobrze zrozumiałem: na pen mam folder PS3>SAVEDATA>BCES01337> i tutaj do pustego foldera wkleiłem jeden z plików które wysłałeś i zmieniłem nazwę na „PARAM.SFO” i taki pen wsadziłem do konsoli.
plik 1 - pokazuje mi informację "dane są uszkodzone i jakiś tam ciąg liczb, zapomniałem spisać. pewnie to co niżej)
plik 2 - to samo, 80010508
plik 3 - to samo co wyżej
chyba że mam ten plik param.sfo dodać razem z pozostałymi plikami z tego save-folderu?

Nie do pustego, tam muszą być wszystkie pliki save’a bo w PFD jest lista plików. Podmieniasz tylko PARAM.SFO, oryginalny na jeden z trzech które Ci przesłałem. I tak z każdym z osobna adekwatnie do test1, 2 i 3. Być może któryś import zadziała, a być może żaden. :wink:

To musi zawsze tak wyglądać dla tej konkretnej gry. Żaden plik nie może mieć innej nazwy i żaden folder nie może mieć innej bo wtedy wyświetli error numer ileś tam (tak, nie Corrupted Data tylko numer błędu, nie zajmowałem się tym ponad 10 lat, więc nie wszystko pamiętam ;]).

/PS3/SAVEDATA/BCES01337/ICON0.PNG
/PS3/SAVEDATA/BCES01337/PARAM.PFD
/PS3/SAVEDATA/BCES01337/PARAM.SFO
/PS3/SAVEDATA/BCES01337/SYS-DATA
1 polubienie

na każdym - dane są uszkodzone 8001051C, czy to znaczy że nie podołamy z tym?
/ jeszcze takie pytanie poboczne czy wiesz może czy taka sama stacja dysków(napęd) jest w modelu 3004b i w 3004a? bo w 2104 jest inny napęd

Nie wiem, muszę się zastanowić. :wink:

Modele z literką a i b, różnią się jedynie pojemnością ‘stockowego HDD’. Nie ma chyba osobnych oznaczeń dla płyt głównych z eMMC vs tych z NOR (w nazwie modelu konsoli rzecz jasna, bo płyty główne owszem). ODD (napędy optyczne) są żenione z mobo, nie można ich sobie ot tak zmieniać. Nowoczesne konsole są tak projektowane abyś nic nie mógł zmieniać i naprawiać tylko wyrzuczać na śmietnik i kupować nowe, zaś dane użytkownika nierozerwalnie związane z usługami online. Dopiero po zhakowaniu otwiera się więcej możliwości, ale też nie tyle ile zdrowy rozsądek podpowiada.

1 polubienie

Dobra, chyba odpuszczam temat. jeden z save w DmC działa na drugiej konsoli. Dzięki mimo wszystko za chęć pomocy. Pozdrawiam!

A pokaż SFO tego save’a co działa po imporcie.

1 polubienie

ale co ciekawe musiałem przejść grę za jednym razem do końca bo jest informacja że nie zapisuje trofeów i save bo to zapsy innego użytkownika i rzeczywiście tak było.

Czyli w ogóle nie działa - ten właśnie komunikat oznacza że save należy do innego użytkownika. :wink:

1 polubienie

ale przynajmniej mogłem kontynuować grę od ostatniego zapisu zamiast przechodzić całą od początku :slight_smile: dzięki za pomoc