Zmiana dzwonka SMS

(greghostor) #1

Witam
Czy można zmienić dzwonek SMS ze swojego pliku? To jest nie możliwe, szukałem w różnych opcjach. Android 8.1, Galaxy J7

(wexel1974) #2

Spróbuj wybrany przez siebie dźwięk wrzucić do folderu NOTIFICATIONS a dźwięk powinien pojawić się w menu dzwonków w telefonie.

(blumberplumber) #3

Możesz to zrobić.
Na moim LG V30 jest tak, że muszę wejść kolejno w:

• aplikację od SMS;
  • menu na górze po prawej stronie;
  • “Ustawienia”
  • “Powiadomienie”
  • "Dźwięk powiadomienia.
    Dopiero tam jest taki plusik do góry po prawej, a jak go tam nie ma, to muszę wejść kolejno:
  • ustawienia telefonu;
  • “Dźwięk”
  • “Dźwięk powiadomienia” i tam dodać swój plik do listy. Po dodaniu możesz wybrać go w ustawieniach aplikacji SMS.

Wiem, trochę to zawiłe i skomplikowane, no ale cóż. Jak będziesz miał kłopot, to pisz.

(greghostor) #4

a nie można normalnie?
jak mam wejść do tego NOTIFICATIONS

(blumberplumber) #5

Zrób tak, jak mówiłem, tyle, że na twoim telefonie może wyglądać system inaczej, niż na moim LG V30. Jaki masz telefon?
W poprzednim poście jest napisane, abyś z pomocą komputera skopiował plik do folderu “Notifications” w pamięci telefonu, Ja jednak nie polecam tak robić, bo kiedy skasujesz plik przez przypadek, to nie będziesz miał żadnego dźwięku. Tylko nerwy potem będą.

1 Like
(greghostor) #6

napisałem Samsung Galaxy J7

(Paweł A.) #7

Moje pliki, pamięć wewnętrzna i tam jest folder notification. Na moim J5 2017 Tak jest. U Ciebie również.

1 Like
(greghostor) #8

To trzeba przez jakieś programy przez USB ?

(Paweł A.) #10

Nie. Masz wbudowaną aplikacje “moje pliki”.

(greghostor) #11

mam “moje piki” ale tam nie ma ustaw jako dzwonek

(Paweł A.) #12

Plik, który chcesz ustawić na dzwonek, wrzuć do folderu “notification”.

(krystian3w) #13

Jak aplikacja SMS nie ma osobnej funkcji by miała inny dźwięk niż powiadomienia z aplikacji / alertów to i umieszczenie w notification nie pomoże.