Zmiana ekranu logowania na podobny z Visty

Witam.

Chcę zmienić ekran logowania na ubuntu 9.04.

uwaga-nie chodzi mi o wygląd :slight_smile:

denerwuje mnie to że muszę wpisywać swoją nazwę i hasło w ekran logowania (a muszę bo mam kilka userow na linuxie)-podoba mi się metoda logowania z Vista/Seven ew. XP gdzie nie wpisuję nazwy usera “dawid” tylko klikam na “dawid” :-).

jak już da się zmienić taki ekran logowania to następne- usunięcie licznika (za 60 sekund nastapi logowanie…) ponieważ przy nowym ekranie jest to niepotrzebne.

  1. Usunięcie hasła na WSZYSTKIE konta jakie mam na ubuntu- Tak, jestem tego pewny. Poco? Bo denerwuje mnie wpisywanie hasła ( i tak mam 1 cyfrowe :D)-z kompa nie korzysta nikt nie powołany…

Dodane 10.09.2009 (Cz) 20:21

napiszę że chodzi mniej więcej o coś takiego:

http://www.centrumxp.pl/Img/Art/Windows … owania.jpg

Chcę uzyskać to samo tylko że na ubuntu :slight_smile: A jakią ma kolorystykę to już obojętnie.

Takie coś umożliwia z tego co się na chwilę obecną orientuję jedynie KDM, GDM nie umożliwia logowania bez hasła, przynajmniej ja takiej opcji nie znalazłem. Pozostaje Ci jedynie instalacja KDM i zaznaczenie, który użytkownik ma się logować bez podawania hasła :slight_smile:

Pozdrawiam!

Wpisywania hasła chyba nie unikniesz.

Jeżeli chodzi o wybór użytkowników przez listę:

  1. sudo gdmsetup

  2. zakładka “lokalny”

  3. wybierasz z listy motywów “human list”

logowanie za 60 sekund zmienisz w zakładce “bezpieczeństwo”

zakładka ‘bezpieczeństwo’ -> ‘włącz automatyczne logowanie’ -> na liście wybierasz użytkownika

Z tego co sam kiedyś zauważyłem to tylko KDM umożliwia logowania bez podawania hasła identycznie jak w Windowsie, bo sam tego używałem :slight_smile:

Pozdrawiam!

Logowanie bez hasła jest możliwe, poprzez odpowiednią edycję pliku zawartego w /etc/pam.d/ (prawdopodobnie common_auth). Wystarczy poprzedzić znakiem hasz linijkę:

auth required pam_unix2

Na końcu tej linijki może(opcjonalnie) wystąpić .so .

Sprawdzę jeszcze u siebie czy to działa.

Dodane 11.09.2009 (Pt) 9:57

Aha. Nie wiem czy to do końca bezpieczne, jeżeli włączysz usługi typu sshd, ale przy domyślnej konfiguracji Ubuntu nie będzie stanowić problemu.

Dodane 11.09.2009 (Pt) 10:09

Nie rób tego - wszystko działa, lecz su/sudo po tym nie działa.

Dodane 11.09.2009 (Pt) 11:06

Oprócz poprzedniej zmiany, powinieneś dokleić jeszcze do tego pliku :

auth sufficient pam_permit.so

Wtedy natomiast su/sudo też nie wymagają haseł, więc najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie tego rozwiązania jedynie dla /etc/pam.d/gdm .

Skopiujesz zawartość /etc/pam.d/common-auth do /etc/pam.d/gdm w miejsce wystąpienia:

auth include common-auth

A następnie zakomentujesz wskazaną linijkę z pliku /etc/pam.d/common-auth, lecz w pliku gdm, by później dokleić podaną przeze mnie na początek pliku gdm.

Ogólnie rozwiązanie nie jest najlepsze.

sporo przy tym mieszania dlatego ja osobiście podziękuję za to rozwiązanie :slight_smile: mogą z tego wynikać dalsze problemy.

Zaraz astosuje się do wyższych porad i powiem jak jest :slight_smile:

Ogólnie to thx wszystkim za informacje :slight_smile:

Dodane 11.09.2009 (Pt) 14:21

a KDM to poprostu metoda logowania z KDE? :slight_smile: Sam niewiem, podoba mi się to z GNOME. Zastanowię się i najwyżej poszukam rady na google ew. napisze .

KDM ( KDE Dispaly Manager) nie jest żadną metodą logowania… podobnie jak GDM czy XDM. To kawałek softu… DM można używać zależnie od preferencji i niezależnie od środowiska graficznego. Wiec możesz używać KDM z GNOME lub GDM z KDE. Musisz się jednak liczyć z tym, że KDM może mieć ciężkie zależności.

a konkretniej?

Zbiór potrzebnych bibliotek i innych pakietów :slight_smile:

Zależność oznacza, że jeden pakiet zależy od drugiego, bez którego może nie działać prawidłowo :slight_smile:

Pozdrawiam!

aha, już rozumiem- troche to głupie :slight_smile: ale trudno, z tymmogą występować problemy.