Zmiana folderu "Użytkownicy" na "Users" i folderów użytkowników na takie bez polskich znaków

Witam.

 

Tak jak w temacie, chciałbym zmienić nazwę folderu “użytkownicy” na “users” i nazwy folderów użytkowników na takie bez polskich znaków.

Chodzi o to, że jedna z gier nie rozpoznaje polskich znaków w ścieżce do plików z save’ami, więc chciałbym usunąć wszystkie polskie znaki z tej ścieżki tak, aby wszystkie aplikacje które zainstalowałem wcześniej również rozpoznawały nową ścieżkę.

 

Zmieniłem nazwę użytkownika w panelu sterowania ale w folderze “Użytkownicy” dalej występuje nazwa użytkownika z polskimi znakami. 

Założyłem też nowy profil bez polskich znaków, ale to również nie rozwiązało mojego problemu, dlatego podejrzewam że folder “Użytkownicy” też musi być zmieniony na “Users”

 

System Win Vista Home Premium 64-bit

 

Z góry dzięki za pomoc.

Wątpię żeby to było przyczyną problemu.

Przecież prawdziwy folder nazywa się Users, a Użytkownicy to tylko nazwa wyświetlana za pomocą ukrytego pliku desktop.ini

Próbowałeś grę uruchomić jako administrator, bo może problem w braku uprawnień.

W ogóle mogłeś napisać jaka to gra.

W każdej wersji językowej folder ten nazywa się Users, to co widzisz jest tylko efektem nakładki językowej

Wiem o nakładce językowej, ale pomyślałem że może gra o tym nie wie… . Gra to “The wolf among us” i sami twórcy potwierdzają że gra rozpoznaje tylko litery angielskiego alfabetu podczas tworzenia save’ów. Grę odpalam jako administrator.

niezależnie od nazwy i języka ścieżka to zawsze C:/users w eksplorerze może wyświetlać “użytkownicy” ale programy i tak widzą users

gra w wymaganiach ma systemy Windows XP(SP3)/7/8 i na tych systemach powinna działać poprawnie

Więc prawdopodobnie jest to wina podfolderu z nazwą użytkownika z polskimi znakami która została pomimo tego, że zmieniłem ją w panelu sterowania. Czy isnieje sposób aby zmienić tą nazwę tak aby programy zainstalowane wcześniej, nie miały problemów z wczytaniem danych z “dokumentów” ?

Hmm, może nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale na początek załóż nowe konto user w Windowsie i sprawdź czy tam też tak się będzie działo.

Jeżeli nie będzie innego rozwiązania to istnieje możliwość obejścia problemu :stuck_out_tongue:

Miałem podobne problemy z grą Fifa i Battlefield 2. Rozwiązałem to tak, bez tworzenia nowego konta, zmiana ścieżki do dokumentów tylko na potrzeby czasu grania. utwórz folder Dokumenty na C. Tymczasowa ścieżka to C:\Dokumenty:

Do nowego tekstowego wklej > ZAPISZ JAKO WSZYSTKIE PLIKI > Zmiana.reg :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders]
"Personal"=hex(2):43,00,3a,00,5c,00,44,00,6f,00,6b,00,75,00,6d,00,65,00,6e,00,\
  74,00,79,00,00,00
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders]
"Personal"="C:\\Dokumenty"

Do nowego tekstowego wklej > ZAPISZ JAKO WSZYSTKIE PLIKI > Org.reg:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders]
"Personal"=hex(2):25,00,55,00,53,00,45,00,52,00,50,00,52,00,4f,00,46,00,49,00,\
  4c,00,45,00,25,00,5c,00,44,00,6f,00,63,00,75,00,6d,00,65,00,6e,00,74,00,73,\
  00,00,00
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders]
"Personal"="C:\\Users\\Twoje Konto\\Documents"

Do nowego tekstowego wklej > ZAPISZ JAKO > WSZYSTKIE PLIKI > OdpalGre.bat

 

chcp 1250
@echo off
CD "C:\Users\Twoje konto\Pulpit"
reg import "Zmiana.reg"
taskkill /f /IM explorer.exe
START explorer.exe
CALL:ECHOGREEN "Po zakończeniu gry naciśnij dowolny klawisz"
:ECHOGREEN
%Windir%\System32\WindowsPowerShell\v1.0\Powershell.exe write-host -foregroundcolor Green %1
CD /D G:\
CD G:\Ścieżka\do folderu\gry
start "" /wait "gra.exe"
pause
CD /D C:\
CD "C:\Users\Twoje konto\Pulpit"
reg import "Org.reg"
taskkill /f /IM explorer.exe
START explorer.exe

Twoje konto = Nazwa Twojego Konta, wszędzie gdzie występuje (Org.reg,OdpalGre.bat) - podajesz nazwę Twojego konta

Pliki .reg są na pulpicie, mogą być gdziekolwiek ale musisz podać do nich właściwą ścieżkę w pliku OdpalGre.bat, jeżeli pliki będą na innym dysku niż C przełączasz dysk za pomocą “CD /D DYSK:”.imo zostaw je na pulpicie.

G:\Ścieżka\do folderu\gry - tu podajesz właściwą ścieżkę do folderu gry.

“gra.exe” - tu podajesz nazwę exe gry.