Zmiana formatu audio

potrzebuje zmienić format audio bo jest taki problem stacjonarne dvd odtwarza odcinki pokazuje obraz ale nie ma glosu wogule coś chyba z formatem jest i chciałem go zmienić pliki są w formacie avi.

Podaj w jakim formacie masz dźwięk i jakie formaty ewentualnie obsługuje Twoje DVD (lub podaj jego model) :?:

Sprawdzić format audio (równiż video) w pliku multimedialnym możesz np. za pomocą programiku MediaInfo

P.S. Format audio w pliku multimedialnym (bez rekompresji obrazu) możesz zmienić za pomocą wielu aplikacji. Jedną z nich będzie np. Avidemux czy VirtualDub. Ten pierwszy wydaje mi się łatwiejszy w obsłudze :wink:

mam philipsa hts 3100 oblusguje WINDOWS MEDIA audio a te pliki są w fomracie WMA v2 sprawdalem w tym meadia info

Czyli jeżeli dobrze rozumię to jest to plik *.avi z dźwiękiem w formacie WMA i obraz prawidłowo odtwarza się na Twoim DVD jedynym problemem jest brak dźwięku, natomiast na komputerze nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem?

Jeżeli tak to spróbuj za pomocą Avidemux (nie mam teraz na dysku filmiku z dźwiękiem WMA żeby wypróbować sposób ale powinno się udać).

File —> Open —> wskazujesz pliczek do konwersji i klikasz 2x (powinien wczytać Ci się do programu)

Po lewej stronie programu masz okienka: Video, Audio, Format.

Video zostawiasz na Copy.

Audio - zamiast Copy ustawiasz MP3 (LAME) dalej klikasz Configure i ustawiasz Bitrate na 128 resztę spróbuj zostawić bez zmian —> OK

Format ustawiasz na AVI

Dalej File —> Save —> Save Video wskazujesz miejsce gdzie ma być zapisany nowy plik, a w górnym okienku Name: wpisujesz nazwę pliku dodając rozszerzenie *.avi (np. film.avi).

Czekasz aż program zrobi swoje i sprawdzasz pliczek wynikowy na swoim DVD :stuck_out_tongue:

Jeżeli będą jakieś problemy to postaramy się im zaradzić. Staraj się wtedy opisywać je jak najlepiej, ewentualnie wklejaj screeny :wink:

Powodzenia !!

zaraz zobacze jak to wyszlo tylko jedno pytanie da się to jakoś zrobić masowo bo to nie jest jeden pliczek tylko 153 odcinki pewnego anime a kupic tego nie idze nigdzie więc rozumiesz chyba a konwertować nie będe to dvd video np w nero vision bo tam nagram na dvd 4 odcinki ktore zajmują 1gb każdy więc nieoplacalne

EDIT nie wiem czy tak powinno być ale na komputerze ten zapisany plik nie ma dzwięku wogule zwiększył się minimalie rozmiar pliku a nie ma dzwieku na kompie sprawdze jeszcze na dvd

Daj znać jaki jest wynik Twoich zabiegów. Jeżeli problem bedzie nadal to postaram się coś jeszcze temu zaradzić. Parę koncepcji zaczęło się wykluwać :stuck_out_tongue:

EDIT: Jeżeli chcesz sam podłubać to zerknij tutaj oraz tutaj

chłopie jesteś genialny na kompie to nie dzialą ale na dvd chodzi jak burza i jest głos po zmianie na mp3 lame heh a jeszcze jedno pytanie to jest jakaś mizna w dzwięku po tej mzianie bo nie zauważyłem to jesdno a drógie da się to zrobić masowo wszystko ?? bo po 1 odcinku to trochę dlugo jak się nie da to trudno czeba będzie po 1 odcinku robić

WIELKIE THX :lol: :smiley:

Nie próbowałem robić tego masowo :frowning:

Chyba VirtualDub ma opcję kolejkowania zadań i można zapodać mu kilka plików do obróbki, ale nigdy nie było mi to potrzebne więc nie próbowałem. Jeżeli bardzo Ci zależy to mogę w wolnej chwili się tym pobawić i opisać to na forum.

A jeżeli chodzi o zmianę w dźwięku to został on tylko przekonwertowany na inny format. Innych zmian w nim nie wprowadzałeś.

jak możesz to zapodaj instrukcje jak o zrobic bo mam virtualdub mod polska wersja i niew wie jak to robic

Więc spróbujmy:

Odpalasz VirtualDubMod —> Plik —> Otwórz plik video —> Wskazujesz plik który masz poddać obróbce.

Teraz trzeba by dokonać ustawień programu:

Video —> Kopiowanie bezpośrednie

Strumienie —> Lista strumieni —> W nowym okienku Dostępne strumienie klikasz PPM na wybranym strumieniu (prawdopodobnie będzie tylko jeden) i zaznaczasz Pełny proces i znowu PPM i Kompresja —> Lame MP3 —> 128 kbps (powinno wystarczyć)

Pokarze Ci się znowu okienko Dostępne strumienie klikasz w nim OK i powracasz do głównego okna VDM

Plik —> Zapisz jako… i w nowym okienku “ptaszkujesz” opcję Nie rozpoczynaj natychmiast; dodaj do kolejki proces będzie uruchomiony w trybie grupowym i wskazujesz miejsce gdzie ma być zapisany plik wynikowy i nadajesz mu odpowiednią nazwę —> Zapisz

Dodałeś obróbkę pliku do kolejki.

Dalej nie wyłączając programu powtarzasz po koleji opisane kroki z kolejnym plikiem. Jak już dodasz kilka plików to czas na uruchomienie procesu Plik —> Tryb grupowy —> i w nowym okienku Start.

Teraz program powinien po koleji przetworzyć każdy plik i zapisać w wybranej lokalizacji.

P.S. VirtualDub korzysta z kodeków zainstalowanych w systemie więc musisz wcześniej zainstalować odpowiedni kodek :arrow: ACM MP3 encoder

Sposób instalacji kodeka :arrow: klik

Jakby ktoś nie rozumiał to PPM to prawy przycisk myszy :stuck_out_tongue:

a czy ten kodek musi być bo mam chyba jakis ale nie wiem musialbym sprawdzic jakie mam zainstalowane jest do tego jakis program

Odpal VDM i spróbuj go skonfigurować jak w opisie. Jeżeli masz już zainstalowany ten kodek to program da się odpowiednio skonfigurować, a jeżeli nie to doinstaluj.

ok dzieki a jeszcze jedno pytanie mam pewien plik rar rozpakowalem to i pokazalo sie z 30 archiwow i pod tym z 90 plikow bhc jak mam to nagrac na plytę te 30 archowow to jest jakis obraz