Zmiana formatu audio

(Heros68) #1

potrzebuje zmienić format audio bo jest taki problem stacjonarne dvd odtwarza odcinki pokazuje obraz ale nie ma glosu wogule coś chyba z formatem jest i chciałem go zmienić pliki są w formacie avi.

(grand) #2

Podaj w jakim formacie masz dźwięk i jakie formaty ewentualnie obsługuje Twoje DVD (lub podaj jego model) :?:

Sprawdzić format audio (równiż video) w pliku multimedialnym możesz np. za pomocą programiku MediaInfo

P.S. Format audio w pliku multimedialnym (bez rekompresji obrazu) możesz zmienić za pomocą wielu aplikacji. Jedną z nich będzie np. Avidemux czy VirtualDub. Ten pierwszy wydaje mi się łatwiejszy w obsłudze :wink:

(Heros68) #3

mam philipsa hts 3100 oblusguje WINDOWS MEDIA audio a te pliki są w fomracie WMA v2 sprawdalem w tym meadia info

(grand) #4

Czyli jeżeli dobrze rozumię to jest to plik *.avi z dźwiękiem w formacie WMA i obraz prawidłowo odtwarza się na Twoim DVD jedynym problemem jest brak dźwięku, natomiast na komputerze nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem?

Jeżeli tak to spróbuj za pomocą Avidemux (nie mam teraz na dysku filmiku z dźwiękiem WMA żeby wypróbować sposób ale powinno się udać).

File ---> Open ---> wskazujesz pliczek do konwersji i klikasz 2x (powinien wczytać Ci się do programu)

Po lewej stronie programu masz okienka: Video, Audio, Format.

Video zostawiasz na Copy.

Audio - zamiast Copy ustawiasz MP3 (LAME) dalej klikasz Configure i ustawiasz Bitrate na 128 resztę spróbuj zostawić bez zmian ---> OK

Format ustawiasz na AVI

Dalej File ---> Save ---> Save Video wskazujesz miejsce gdzie ma być zapisany nowy plik, a w górnym okienku Name: wpisujesz nazwę pliku dodając rozszerzenie *.avi (np. film.avi).

Czekasz aż program zrobi swoje i sprawdzasz pliczek wynikowy na swoim DVD :stuck_out_tongue:

Jeżeli będą jakieś problemy to postaramy się im zaradzić. Staraj się wtedy opisywać je jak najlepiej, ewentualnie wklejaj screeny :wink:

Powodzenia !!

(Heros68) #5

zaraz zobacze jak to wyszlo tylko jedno pytanie da się to jakoś zrobić masowo bo to nie jest jeden pliczek tylko 153 odcinki pewnego anime a kupic tego nie idze nigdzie więc rozumiesz chyba a konwertować nie będe to dvd video np w nero vision bo tam nagram na dvd 4 odcinki ktore zajmują 1gb każdy więc nieoplacalne

EDIT nie wiem czy tak powinno być ale na komputerze ten zapisany plik nie ma dzwięku wogule zwiększył się minimalie rozmiar pliku a nie ma dzwieku na kompie sprawdze jeszcze na dvd

(grand) #6

Daj znać jaki jest wynik Twoich zabiegów. Jeżeli problem bedzie nadal to postaram się coś jeszcze temu zaradzić. Parę koncepcji zaczęło się wykluwać :stuck_out_tongue:

EDIT: Jeżeli chcesz sam podłubać to zerknij tutaj oraz tutaj

(Heros68) #7

chłopie jesteś genialny na kompie to nie dzialą ale na dvd chodzi jak burza i jest głos po zmianie na mp3 lame heh a jeszcze jedno pytanie to jest jakaś mizna w dzwięku po tej mzianie bo nie zauważyłem to jesdno a drógie da się to zrobić masowo wszystko ?? bo po 1 odcinku to trochę dlugo jak się nie da to trudno czeba będzie po 1 odcinku robić

WIELKIE THX :lol: :smiley:

(grand) #8

Nie próbowałem robić tego masowo :frowning:

Chyba VirtualDub ma opcję kolejkowania zadań i można zapodać mu kilka plików do obróbki, ale nigdy nie było mi to potrzebne więc nie próbowałem. Jeżeli bardzo Ci zależy to mogę w wolnej chwili się tym pobawić i opisać to na forum.

A jeżeli chodzi o zmianę w dźwięku to został on tylko przekonwertowany na inny format. Innych zmian w nim nie wprowadzałeś.

(Heros68) #9

jak możesz to zapodaj instrukcje jak o zrobic bo mam virtualdub mod polska wersja i niew wie jak to robic

(grand) #10

Więc spróbujmy:

Odpalasz VirtualDubMod ---> Plik ---> Otwórz plik video ---> Wskazujesz plik który masz poddać obróbce.

Teraz trzeba by dokonać ustawień programu:

Video ---> Kopiowanie bezpośrednie

Strumienie ---> Lista strumieni ---> W nowym okienku Dostępne strumienie klikasz PPM na wybranym strumieniu (prawdopodobnie będzie tylko jeden) i zaznaczasz Pełny proces i znowu PPM i Kompresja ---> Lame MP3 ---> 128 kbps (powinno wystarczyć)

Pokarze Ci się znowu okienko Dostępne strumienie klikasz w nim OK i powracasz do głównego okna VDM

Plik ---> Zapisz jako... i w nowym okienku "ptaszkujesz" opcję Nie rozpoczynaj natychmiast; dodaj do kolejki proces będzie uruchomiony w trybie grupowym i wskazujesz miejsce gdzie ma być zapisany plik wynikowy i nadajesz mu odpowiednią nazwę ---> Zapisz

Dodałeś obróbkę pliku do kolejki.

Dalej nie wyłączając programu powtarzasz po koleji opisane kroki z kolejnym plikiem. Jak już dodasz kilka plików to czas na uruchomienie procesu Plik ---> Tryb grupowy ---> i w nowym okienku Start.

Teraz program powinien po koleji przetworzyć każdy plik i zapisać w wybranej lokalizacji.

P.S. VirtualDub korzysta z kodeków zainstalowanych w systemie więc musisz wcześniej zainstalować odpowiedni kodek :arrow: ACM MP3 encoder

Sposób instalacji kodeka :arrow: klik

Jakby ktoś nie rozumiał to PPM to prawy przycisk myszy :stuck_out_tongue:

(Heros68) #11

a czy ten kodek musi być bo mam chyba jakis ale nie wiem musialbym sprawdzic jakie mam zainstalowane jest do tego jakis program

(grand) #12

Odpal VDM i spróbuj go skonfigurować jak w opisie. Jeżeli masz już zainstalowany ten kodek to program da się odpowiednio skonfigurować, a jeżeli nie to doinstaluj.

(Heros68) #13

ok dzieki a jeszcze jedno pytanie mam pewien plik rar rozpakowalem to i pokazalo sie z 30 archiwow i pod tym z 90 plikow bhc jak mam to nagrac na plytę te 30 archowow to jest jakis obraz