Zmiana formatu, dok. tekstowy na obraz jpg

Witam wszystkich odwiedzających,

Po pierwsze primo, nie wiedziałem w jakich kategoriach opublikować mój post więc wrzuciłem go tutaj.

Tak jak w temacie, mam pewien niewielki problem. Mianowicie chciałbym z dokumentu tekstowego (program microsoft word) zrobić obraz jpg. do wysyłania drogą meilową.

Proszę o podpowiedź.

Z góry dziękuję!

Pozdrawiam!

przecież dokumenty też można wysyłać mailem to po co chcesz to przerabiać ?

Ponieważ, mój Drogi Kolego chciałbym aby ów dokument nie był w załączniku lecz w pierwszoplanowej treści e-maila.

Dokument jest w formie “prezentacji” ma liczne obrazki, loga itp. oraz treść.

Możesz to zrobić za pomocą PDFCreator, który działa na zasadzie wirtualnej drukarki. Po zainstalowaniu, otwierasz dokument word -> drukuj -> wybierasz drukarkę PDFCreator -> klikasz drukuj -> pojawia się okno PDFCreator -> klikasz Opcje -> wybierasz po lewej stronie Format jpg -> Zapisz -> Zapisz (wskazujesz gdzie ma ci zapisać).

Bardzo serdecznie dziękuję za tak szybką oraz trafną odpowiedź.

Pozdrawiam! !!

może zwróć też uwagę na to, że spora część skrzynek pocztowych (programów) nie wczytuje grafik od razu (sam tekst i puste ramki). często nawet jeśli stanowią treść wiadomości, na koncie pocztowym widoczne są jako załączniki, albo też trzeba kliknąć w specjalny link by grafiki zostały wyświetlone prawidłowo, czyli jako treść a nie załącznik.

Możesz napisać maila, który będzie sformatowany w HTML - bardzo możliwe, że w ten sposób odtworzysz wygląd dokumentu Word.

Jeśli masz Worda 2007/2010 to możesz od razu zapisać dokument jako PDF. Nie potrzebujesz do tego PDFCreatora.

Po drugie, nie zawsze mail wysłany jako HTML jest odbierany jako HTML. Więc Twój pomysł na wyświetlenie “prezentacji” jako pierwszoplanowej może się nie udać.

Co zresztą stwierdził res.

Dokładnie reasumując chodzi mi o to abym mógł dokument txt. z worda wrzucić w treści meila nie jako załącznik lecz jako obraz np. taki obraz jak w paincie.

Format pdf. nie zdał egzaminu ponieważ nie wchodzi na pierwszoplanową treść ale wkleja się w załączniku.

Utwórz maila w HTML. Skopiuj zawartość dokumentu tekstowego (z formatowaniem) i wklej do treści maila. Zobaczysz, że wszystkie tabelki itp. przeniosą się do wiadomości.

Ok wszystko fajnie ale czy nie istnieje jakiś inny “prostszy” sposób? ponieważ mam kilku pracowników, którzy wysyłają ofertę dla naszych kontrahentów, a mam zbyt wiele spraw na głowie aby znaleźć chwilę i każdemu tłumaczyć z osobna.

Dodane 26.07.2013 (Pt) 17:08

Sprawdzam właśnie PDF Creator z Waszej strony.

Może uda mi się stworzyć jpeg.

Skonwertuj pdf do png i sprawdź jak to będzie wygladać w treści maila.

Dzięki!

PDF Creator zdał egzamin na dużą piątkę z plusem :slight_smile:

Wszystko wygląda tak, jak chciałem.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!