Zmiana formatu plików

(Tomasz Zadlo1) #1

Mój kolega ma następujący problem: Jego kolega prosił go, aby na dysku zewnętrznym zainstalował Windowsa Xp. W trakcie instalacji coś poszło nie tak i nie dość, że Windows nie został zainstalowany to jeszcze pojawił się problem z jego własnym kompem. Otóż w trakcie uruchamiania dysk nie chce bootować, pomaga dopiero wsadzenie płytki z Windą. I tu jest kolejny problem - nie da się zgrać niektórych plików. Zmienia się też ich format, tzn. nie są w NTFS'ie. Format to ostateczność ostateczności, gdyż ma na dysku ważne dane i nie może się ich pozbyć.

Proszę o pomoc;)

(Mrylec) #2

To że jego Windows nie chce się uruchomić leży w tym że podczas instalacji sektor botowania przypisał się na dysk zewnętrzny. Niech odłączy ten dysk od komputera i włoży płytkę z Xp do CD/DVD. Uruchomi konsole odzyskiwania systemu. Wybierze Widnows'a (domyślnie litera 1 - ENTER) jeżeli ma założone hasło to niech wpisze, po tym wszystkim wpisujesz FIXMBR - ENTER. Potwierdzamy T - ENTER. EXIT.

(Porchekarera) #3

A komenda fixboot?

(Mrylec) #4

Komenda FIXBOOT jest do tworzenia nowego sektora rozruchowego. W tym przypadku się nie przyda ponieważ został on tylko uszkodzony, a w dodatku po tej komendzie możesz mieć różne komplikacje z resztą partycji...(Takie jest moje rozumowanie, ale mogę się co do tego mylić :? ) Możesz spróbować jej użyć gdy FIXMBR nie poskutkuje...