Zmiana głośnośco plików MIDI


(Nerogold) #1

Witam!

Poszukuję programu do edycji plików MIDI, a dokładniej chciał bym masowo zmienić głośność tych plików, ponieważ kiedy odtwarzam na syntezatorze lecą bardzo głośno i za każdym razem trzeba oddzielnie ściszać, aha i czy ktoś wie jak ustawić w programie KaraFun zamiast żeby dźwięk leciał przez syntezator SW komputerowy to przez zewnętrzny, chociażby przez MP-401.

Proszę o pomoc, i dziękuję.


(Shadowk) #2

PsmPlayer umożliwia zmianę głośności pliku MIDI. Niestety, z tego co pamiętam nie ma możliwości zmiany kilku plików jednocześnie.


(Nerogold) #3

no właśnie, a ja mam ich chyba z 5 tys. hmmmm.... może jakiś inny, ale dzięki za to :slight_smile:


(Shadowk) #4

Ściągnij MIDI Normalizer. W programie klikasz Add Folder i dodajesz folder, menu Process, Normalize settings, odznacz Note Velocities i ustaw głośność. Teraz kliknij menu Process i Process selected files. Są tam jeszcze jakieś ustawienia kompresji i wyciszania poszczególnych kanałów, może Ci się przydadzą.


(Nerogold) #5

wielkie dzięki bardzo się przydał już nie muszę za każdym razem ściszać :slight_smile: A czy wiecie jak w KaraFun zmienić żeby dźwięk wychodził nie przez syntezator SW w kompie tylko przez zewnętrzny, bo w Vanbasco się da ale KaraFun ładniejszy ma intersfejs.


(Sasala) #6

[-o<