Zmiana głównego dysku na inny

Witam!

Mam pewien problem. Czy jest możliwość zmiany głównego dysku? Np. Na dysku C mam za mało miejsca i chce, aby głównym dyskiem był D. BEZ FORMATOWANIA.

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Głównym dyskiem ? Chodzi Ci systemowym ?

Tak.

EASEUS Partition Master umożliwia przeniesienie systemu na inny dysk.Jednak na dysku na który przenosisz system wszystkie dane zostaną skasowane.

Można poprosić o jakąś instrukcje lub coś takiego?

Instrukcja:

http://www.partition-tool.com/easeus-pa … n-copy.htm

Niestety po angielsku,gdybyś miał kłopoty to napiszę ci w skrócie o co chodzi.

Pomocy nigdy nie zaszkodzi :slight_smile:

Zanim cokolwiek zrobisz pamiętaj że zawsze istnieje ryzyko utraty danych,więc wszystko robisz na własną odpowiedzialność :slight_smile:

EASEUS udostępnia na swojej stronie darmowe narzędzie do tworzenia kopi zapasowych - http://www.todo-backup.com/

jak i możliwość stworzenia bootowalnej płyty do przywrócenia danych - http://www.todo-backup.com/products/fea … -winpe.htm

A teraz w skrócie :slight_smile: wybierasz partycje\dysk który chcesz przenieś,klikasz ppm i wybierasz COPY.Zostanie zanalizowana zawartość dysku,klikasz NEXT i wybierasz dysk na który chcesz przenieść system(nie może być mniejszy niż dysk z którego przenosisz dane)klikasz znowu NEXT.Pokaże się okienko z informacjami jakie zmiany zostaną wprowadzone,jeżeli wszystko się zgadza klikasz APPLY i czekasz,program zrobi resztę :smiley:

Powiększ partycję C.

Popieram, przenoszenie systemu na inną partycję to olbrzymie ryzyko.

Pewnie że tak,ale tylko jeżeli ma dysk podzielony na partycje.Jeżeli na dysku jest tylko jedna partycja to nic nie zwiększy,bo i z czego :slight_smile:

Zresztą niech KonanekPL sam się wypowie bo z postu to tak do końca nie wynika,jest napisane ‘‘dysk’’ ale kto go tam wie :wink:

Co do ryzyka,tak jak pisałem zawsze istnieje,ale tu bym nie przesadzał bo na źródłowym dysku nie są wprowadzane żadne zmiany.