Zmiana głównego dysku na inny


(Ty201) #1

Witam!

Mam pewien problem. Czy jest możliwość zmiany głównego dysku? Np. Na dysku C mam za mało miejsca i chce, aby głównym dyskiem był D. BEZ FORMATOWANIA.

Pozdrawiam i z góry dziękuje.


(Wojteko10) #2

Głównym dyskiem ? Chodzi Ci systemowym ?


(Ty201) #3

Tak.


(Kwalimir) #4

EASEUS Partition Master umożliwia przeniesienie systemu na inny dysk.Jednak na dysku na który przenosisz system wszystkie dane zostaną skasowane.


(Ty201) #5

Można poprosić o jakąś instrukcje lub coś takiego?


(Kwalimir) #6

Instrukcja:

http://www.partition-tool.com/easeus-pa ... n-copy.htm

Niestety po angielsku,gdybyś miał kłopoty to napiszę ci w skrócie o co chodzi.


(Ty201) #7

Pomocy nigdy nie zaszkodzi :slight_smile:


(Kwalimir) #8

Zanim cokolwiek zrobisz pamiętaj że zawsze istnieje ryzyko utraty danych,więc wszystko robisz na własną odpowiedzialność :slight_smile:

EASEUS udostępnia na swojej stronie darmowe narzędzie do tworzenia kopi zapasowych - http://www.todo-backup.com/

jak i możliwość stworzenia bootowalnej płyty do przywrócenia danych - http://www.todo-backup.com/products/fea ... -winpe.htm

A teraz w skrócie :slight_smile: wybierasz partycje\dysk który chcesz przenieś,klikasz ppm i wybierasz COPY.Zostanie zanalizowana zawartość dysku,klikasz NEXT i wybierasz dysk na który chcesz przenieść system(nie może być mniejszy niż dysk z którego przenosisz dane)klikasz znowu NEXT.Pokaże się okienko z informacjami jakie zmiany zostaną wprowadzone,jeżeli wszystko się zgadza klikasz APPLY i czekasz,program zrobi resztę :smiley:


(stalesz) #9

Powiększ partycję C.


(Wojteko10) #10

Popieram, przenoszenie systemu na inną partycję to olbrzymie ryzyko.


(Kwalimir) #11

Pewnie że tak,ale tylko jeżeli ma dysk podzielony na partycje.Jeżeli na dysku jest tylko jedna partycja to nic nie zwiększy,bo i z czego :slight_smile:

Zresztą niech KonanekPL sam się wypowie bo z postu to tak do końca nie wynika,jest napisane ''dysk'' ale kto go tam wie :wink:

Co do ryzyka,tak jak pisałem zawsze istnieje,ale tu bym nie przesadzał bo na źródłowym dysku nie są wprowadzane żadne zmiany.