Zmiana grafitu w ołówku

Witam.

Posiadam ołówek mechaniczny rystor profi, którego używam przy rysunku do szkicowania. Ostatnio złamał mi się rysik i problem w tym że nie wiem jak go w tym ołówku wymienić bo nie da się go chyba wcale rozkręcić, a przynajmniej nie robi się tego tak jak w poprzednim który kiedyś miałem.

Postanowiłem więc że napiszę do was może ktoś ma taki lub wie jak zrobić tę wymianę rysika?

Pozdro dla wszystkich na jesienne dni. :wink:

Zobacz czy końcówka (ta którą “pstrykasz”) się nie otwiera lub ściąga. Powinien tam być otwór w którym umieszcza się nowe rysiki, a potem wystarczy “pstrykać” tak długo aż końcówka rysika pojawi się na dole.

Tak przynajmniej było we wszystkich ołówkach, z których ja korzystałem.

Wejdź w Panel Sterownia, Opcje Rysików, Wymiana i konserwacja :slight_smile: a tak serio - fajny problem :slight_smile: w rystorach i pentelach nie zawsze da się tak zrobić - jak coś to możesz bardzo cieniutką igłą spróbować wepchnąć stary rysik do środka (na wciśniętym guziku do pstrykania :wink: ) po czym na wciąż wciśniętym guziku wpakować nowy rysik (oczywiście jeżeli standardowa metoda wiggly’ego nie zadziała :wink: ).