Zmiana Hasła do WiFi

Siemka, mam mały problem z zmianą hasła do wifi. Mianowice gdy wpisuje domyślne ip w przeglądarkę nie ma efektu “Ups! Przeglądarka Google Chrome nie mogła się połączyć ze stroną 196.168.xxx.x”.

Mój router Air Live 802.11G Wireless AP WL-5460AP, a dostawca internetu OrNet. Proszę o szybką pomoc :slight_smile:

Hej,

Sprawdź, czy wpisujesz dobry adres sieciowy. Uruchom wiersz poleceń, wykonaj komendę ipconfig - adresem routera będzie adres bramy domyślnej.

Przeniesione z Problemy z oprogramowaniem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No problem w tym że na 100% wpisuje wszystko dobrze ;/

Jakieś inne pomysły ?

Hej,

Być może router się zawiesił? Odłącz go na moment od prądu i spróbuj połączyć się ponownie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Napisałeś “Ups! Przeglądarka Google Chrome nie mogła się połączyć ze stroną 196.168.xxx.x”.

Czy aby napewno wpisujesz poprawny adres IP?

Do większości routerów adres do konfiguracji zaczyna się od 192… a nie od 196…

bobbi zwykła pomyłka ale wpisując 192/196 ten sam efekt ;/

Hej,

:arrow: Sprawdziłeś tę bramę domyślną?

:arrow: Zresetowałeś urządzenie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zresetowałem, sprawdziłem nie wiem co jest. Może to być nadane od górnie od dostawcy ?

Domyślny adres to: 192.168.100.252

Jest jednak jeden “kruczek”… jeśli obecnie Twój router pracuje jako AP to DHCP jest wyłączone i zapewne nie wejdziesz do ustawień.

Jeżeli łączysz się z dostawcą po WiFi a z routera po kablu do komputera to jest to tryb AP (Acces Point)

Wtedy tylko reset i ponowna konfiguracja routera.

Dam radę sam skonfigurować ? :stuck_out_tongue:

Tego to nie wiem :slight_smile:

Przede wszystkim musisz znać hasło do połączenia z dostawcą.

Po drugie musisz dokładnie wiedzieć w jakim trybie pracuje router, czy tylko jako AP czy jako Gatweay (AP+Router) bo są inne konfiguracje.

Po trzecie skorzystaj ze ściągawki: http://fs.airlive.com/manual/AirLive_WL … Manual.pdf

Hej,

Jeśli wpisujesz adres bramy lokalnej i strona konfiguracyjna się nie pojawia, możliwe że urządzenie działa w trybie mostu.

:arrow: Internet masz podłączony do Airlive’a kablowo czy po WiFi?

Może być ciężko…

Można to sprawdzić na przykład odłączając kabelek, którym łącze jest dostarczane. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Internet mam drogą kablową :slight_smile:

Hej,

W takim układzie odłącz kabelek i zobacz, jaki adres zostanie przydzielony do komputera - podaj ten adres IP, adres bramy domyślnej oraz maskę podsieci.

Pozdrawiam,

Dimatheus