Zmiana Hasła do WiFi

(Sobin1922) #1

Siemka, mam mały problem z zmianą hasła do wifi. Mianowice gdy wpisuje domyślne ip w przeglądarkę nie ma efektu "Ups! Przeglądarka Google Chrome nie mogła się połączyć ze stroną 196.168.xxx.x".

Mój router Air Live 802.11G Wireless AP WL-5460AP, a dostawca internetu OrNet. Proszę o szybką pomoc :slight_smile:

(Dimatheus) #2

Hej,

Sprawdź, czy wpisujesz dobry adres sieciowy. Uruchom wiersz poleceń, wykonaj komendę ipconfig - adresem routera będzie adres bramy domyślnej.

Przeniesione z Problemy z oprogramowaniem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Sobin1922) #3

No problem w tym że na 100% wpisuje wszystko dobrze ;/

Jakieś inne pomysły ?

(Dimatheus) #4

Hej,

Być może router się zawiesił? Odłącz go na moment od prądu i spróbuj połączyć się ponownie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(bobbi) #5

Napisałeś "Ups! Przeglądarka Google Chrome nie mogła się połączyć ze stroną 196.168.xxx.x".

Czy aby napewno wpisujesz poprawny adres IP?

Do większości routerów adres do konfiguracji zaczyna się od 192... a nie od 196...

(Sobin1922) #6

bobbi zwykła pomyłka ale wpisując 192/196 ten sam efekt ;/

(Dimatheus) #7

Hej,

:arrow: Sprawdziłeś tę bramę domyślną?

:arrow: Zresetowałeś urządzenie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Sobin1922) #8

Zresetowałem, sprawdziłem nie wiem co jest. Może to być nadane od górnie od dostawcy ?

(bobbi) #9

Domyślny adres to: 192.168.100.252

Jest jednak jeden "kruczek"... jeśli obecnie Twój router pracuje jako AP to DHCP jest wyłączone i zapewne nie wejdziesz do ustawień.

Jeżeli łączysz się z dostawcą po WiFi a z routera po kablu do komputera to jest to tryb AP (Acces Point)

Wtedy tylko reset i ponowna konfiguracja routera.

(Sobin1922) #10

Dam radę sam skonfigurować ? :stuck_out_tongue:

(bobbi) #11

Tego to nie wiem :slight_smile:

Przede wszystkim musisz znać hasło do połączenia z dostawcą.

Po drugie musisz dokładnie wiedzieć w jakim trybie pracuje router, czy tylko jako AP czy jako Gatweay (AP+Router) bo są inne konfiguracje.

Po trzecie skorzystaj ze ściągawki: http://fs.airlive.com/manual/AirLive_WL ... Manual.pdf

(Dimatheus) #12

Hej,

Jeśli wpisujesz adres bramy lokalnej i strona konfiguracyjna się nie pojawia, możliwe że urządzenie działa w trybie mostu.

:arrow: Internet masz podłączony do Airlive'a kablowo czy po WiFi?

Może być ciężko...

Można to sprawdzić na przykład odłączając kabelek, którym łącze jest dostarczane. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Sobin1922) #13

Internet mam drogą kablową :slight_smile:

(Dimatheus) #14

Hej,

W takim układzie odłącz kabelek i zobacz, jaki adres zostanie przydzielony do komputera - podaj ten adres IP, adres bramy domyślnej oraz maskę podsieci.

Pozdrawiam,

Dimatheus