Zmiana headera firefoxa - windows 7


(Rosiak115) #1

Witam,

jak wygląda zmiana headera przeglądarki firefox w windows 7 ?

Gdzie zapisują się te configi ? Chodzi mi konkretnie o to jak przeglądarka się prezentuje. (Jaka przeglądarka i system) - Chcę to zmienić, nie używając wtyczek.


(-Puma-) #2

Nie wiem czy to jeszcze aktualne, link.


(Rosiak115) #3

W aktualnych wersjach FF nie ma już tych wpisów.


(Semtex) #4

W url bar wpisz: about:config -> klik gdziekolwiek prawym myszy-> "dodaj ustawienie typu" -> string (łańcuch) -> nadaj mu nazwę general.useragent.override -> potwierdź przez OK-> w kolejnym okienku wpisz nowy useragent-> OK -> gotowe.

Tak to ma wyglądać w about:config

UAFX_png_300x300_q85.jpg

Działa zaraz po oddaniu łańcucha :wink:


(Rosiak115) #5

Dzięki, a gdzie mogę znaleźć plik konfiguracji tych wszystkich wpisów z about:config ? (Akurat mi to potrzebne :))


(Semtex) #6

W oknie przeglądarki kliknij przycisk Firefox-> najedź myszą na "Pomoc" -> z nowego podmenu wybierz "informacje dla pomocy technicznej"-> na górze znajdziesz opcję "Folder Profilu" i przycisk " Pokaż folder" _> otworzy się okno explorer -> zlokalizuj w nim plik "prefs" (plik JS)-> kliknij prawym myszy i wybierz "edytuj"-> znajdziesz w nim wszystkie zmiany wprowadzone przez Siebie albo rozszerzenia.

Aby wprowadzone ręcznie zmiany w tym pliku odniosły skutek, przed rozpoczęciem Firefox musi być zamknięty, jeżeli będzie otwarty a Ty coś zmienisz to po zamknięciu programu, Twoje zmiany zostaną nadpisane.


(Rosiak115) #7

Ok, dzięki :slight_smile: O to mi właśnie chodziło.