Zmiana headera firefoxa - windows 7

Witam,

jak wygląda zmiana headera przeglądarki firefox w windows 7 ?

Gdzie zapisują się te configi ? Chodzi mi konkretnie o to jak przeglądarka się prezentuje. (Jaka przeglądarka i system) - Chcę to zmienić, nie używając wtyczek.

Nie wiem czy to jeszcze aktualne, link.

W aktualnych wersjach FF nie ma już tych wpisów.

W url bar wpisz: about:config -> klik gdziekolwiek prawym myszy-> “dodaj ustawienie typu” -> string (łańcuch) -> nadaj mu nazwę general.useragent.override -> potwierdź przez OK-> w kolejnym okienku wpisz nowy useragent-> OK -> gotowe.

Tak to ma wyglądać w about:config

UAFX_png_300x300_q85.jpg

Działa zaraz po oddaniu łańcucha :wink:

Dzięki, a gdzie mogę znaleźć plik konfiguracji tych wszystkich wpisów z about:config ? (Akurat mi to potrzebne :))

W oknie przeglądarki kliknij przycisk Firefox-> najedź myszą na “Pomoc” -> z nowego podmenu wybierz “informacje dla pomocy technicznej”-> na górze znajdziesz opcję “Folder Profilu” i przycisk " Pokaż folder" _> otworzy się okno explorer -> zlokalizuj w nim plik “prefs” (plik JS)-> kliknij prawym myszy i wybierz “edytuj”-> znajdziesz w nim wszystkie zmiany wprowadzone przez Siebie albo rozszerzenia.

Aby wprowadzone ręcznie zmiany w tym pliku odniosły skutek, przed rozpoczęciem Firefox musi być zamknięty, jeżeli będzie otwarty a Ty coś zmienisz to po zamknięciu programu, Twoje zmiany zostaną nadpisane.

Ok, dzięki :slight_smile: O to mi właśnie chodziło.