Zmiana ID dysku twardego

Witam,

Chciałbym się poradzić o zmianę id dysku twardego http://pokazywarka.pl/d1xffb/ (zaznaczone na zielono), szukałem na google i dużo jest tematów odnośnie zmiany samej partycji C,D lub innej. Polecany był program do zmiany id dysku ’ volumeid.exe ’ którego nigdzie nie można ściągnąć. Tak więc proszę o poradę. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

ixrw0w , www.google.pl potem wpisać do wyszukiwania wpisać: volumeid.exe i trzeci link od góry. :wink:

Ściągnęło się, wypakowałem, odpalam się zamyka za każdym razem jak włączę, pokazuję się tak na sekundę, widać taki jak by wiersz poleceń. Co mam zrobić? (Windows 7). Proszę o pomoc.

ixrw0w , uruchomić jako admin Ty próbował? (zaleciało Kargulem z mej strony :wink: )

Próbowałem uruchomić jako administrator i ze zgodnościami Visty i XP i tak samo się wyłącza od razu przy włączeniu. Jak to zwalczyć?

Uruchom cmd z prawami admina, a potem:

1. wpisujesz cd c:\users\nazwa_Twoja\desktop\ (lub inna ścieżka, zależnie gdzie zapisałeś)

2. teraz wpisujesz Volumeid.exe

3. i tam Ci się wyświetla co masz zrobić

4. wpisujesz odpowiednią komendę

5. enter

:wink:

Odpowiednia komenda się nie wyświetla to nie wiem co wpisać :slight_smile: screen: http://pokazywarka.pl/c87agg-2/ , dalej nie wiem co robić. Proszę o pomoc

Wyświetla się. Wpisz np.:

volumeid C: 0123-4567

Zmień C: na wybraną partycję i numer na żądany ID (w formacie szesnastkowym). Jest też napisane, że nowe ID w partycjach NTFS będzie widoczne dopiero po restarcie.

Potrzebuje zmienić id hard drive (hardware) - id dysku. Zmiana: volumeid C: 0123-4567 to zmiana samej partycji, to każdy program zmieni np. Hard Disk Serial Number Changer. Ten program odpala tylko wiersz poleceń i przez niego zmienia? Bo tak to on się nie włącza po wpisaniu:

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję

Nie jestem pewny czy da się zmienić sprzętowy ID. Znalazłem coś takiego, ale z tego co widzę, nie działa to na stałe.

Nie rozumiem Twojego drugiego pytania. Program się włącza, ale tylko wyświetla instrukcję obsługi, bo nie podałeś żadnych parametrów. Gdy podajesz parametry (C: i 0123-4567), program robi co mu każesz i kończy działanie.

Ten program to po prostu uruchomienie wiersza poleceń?

A systemowy, pokazywany przez systemie? Żeby był widoczny inny.

Witam.

Próbowałem zmienić id partycji systemowej C programem Volumeid, niestety bezskutecznie. Odpalam program z wiersza polecenia jako administrator ale potem komenda którą wpisuje nie działa - jeśli ktoś może mi pomóc- to co mam wpisać?? volumeid C: xxxx-xxxx nic nie daję , gdzie za x podstawiam cyfry i liczby. Może jakieś spacje albo coś innego proszę o dokładną instrukcję krok po kroku. Jest to laptop Asus z systemem windows 7 a program to Volumeid 2.2.

Pozdrawiam