Zmiana ikon dyskow

witam.mam pytanie a mianowicie jak moge zmienic ikony dyskow??mam standardowe jak to w xp ale chcialbym zmienic ich wyglad.juz probowalem to zrobic poprzez moj komputer>narzedzia>opcje folderow>typy plikow.i wtedy wybralem dysk>zaawansowane>zmien ikone i wybralem sobie wczesniej ustalona ikone i gdy zmienilem to wcale sie nie zmienila na ktora chcialem i po tym nie moglem otworzyc zadnego dysku, gdy otwieralem jakis dysk to wyskakiwalo okienko zeby wpisac jakas komende/wiersz polecen czy cos takiego.jedynym sposobem aby otworzyc dysk bylo “eksploruj”. wic jak moge zmienic ikony dyskow na swoja dana ikone tak zeby bylo wszystko ok??

kotlet1711 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Zainstaluj Ashampoo Win Optimizer. Popatrz tez paczki Brico Pack. Fajne są ikonki Crystal Clear

tworzysz na tym dysku plik autorun.inf, a w nim wpis:

[autorun]

icon=ikona.ico

obok autorun.inf ma być na dysku również przykładowy plik ikona.ico

Wypróbuj DrivesBackgroundImage. Zmienisz nim ikony dysków na własne, a przy okazji możesz zmienić także tło okna dysków na obrazek.

DrivesBackgroundImage jak to pobrac??

:idea: wchodzisz do rejestru

*HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\DriveIcons* X \DefaultIcon

oczywiście w miejscu X wstawiasz literę dysku do zmiany i w kluczu Defaultikon

w wartości domyślnej wpisujesz ścieżkę do pliku ikony np:

C:\WINDOWS\plikikony.ico … przykład

C:\WINDOWS\biblioteka.dll,1 … [1] numer ikony w pliku *.dll lub *.exe lub innym zawierającym ikony

Drugi link działa… Pobierz

Edycja: 14.05.09

Jest też inny, prostszy program do zmian ikon dysków MyDriveIcon. Jest typu portable, więc nie trzeba go instalować, wystarczy uruchomić, wskazać dysk do zmiany ikony, otworzyć własną ikonę i potwierdzić przyciskiem Apply Changes.

jak juz zainstalowalem ten program i chce go odpalic to wyskakuje error i cos tam jest ze brakuje jakiegos pliku.nie ma jakichs innych dzialajacych programow?

Problem dawno nie był aktywny. Ja mam następujący problem:

zrobiłem wszystko opisaliście wyżej. sytuacja wygląda ta, że teoretycznie ikona trawdziela jest zmieniona, w praktyce jednak nie wyświetla mi się inna ikona niż domyślna.

czym to może być spowodowane??

Kiedy zmieniam ikonę w ustawieniach folderów, nie zmienia się ikona w Moim komputerze. Kiedy zmieniam ikony w rejestrze, zmienia się ikona w opcjach folderów ale z Moim komputerze pozostaje wciąż ta sama ikona.

Próbowałem też programami i nic.

co wy na to?