Zmiana ikon(pliki avi mają ikony winampa)

Witam, jak zmienić ikony plików avi na takie jakie ma allplayer ? Po zainstalowaniu winampa ikony wszystkich plików avi zmieniły mi się na te od winampa mimo tego że mam zaznaczone żeby zawsze takie pliki otwierać allplayerem, gdy klikam odtwarzają się normalnie jednak jest to denerwujące i nie można szukać napisów przez kliknięcie ppm. Wiecie jak zmienić ikony na takie żeby był kwadracik z miniaturką danego filmu/serialu?

po restarcie kompa dalej nie ma żądanej ikonki ?

Nie, nawet odinstalowałem winampa i ciągle nie ma i na dodatek wciąż po kliknięciu ppm są opcje od winampa.

prawym przyciskiem myszy na plik z filmem -> właściwości. Następnie zakładka ogólne, masz przycisk ZMIEŃ - klikasz, szukasz allplayera i powinno hulać.

Odtwarzać to się odtwarza przez Allplayera, mi chodzi o ikonkę bo teraz jest ikonka z WMP a chciałbym taką jaką mają filmy odtwarzane przez All czyli kwadracik/prostokąt z miniaturką filmu.

  1. poszukaj w ustawieniach allplayera czy nie ma tam jakies opcji odpowiedzialnej za to.

  2. Sciagnij i zainstaluj allplayera.

Jaki system?

Jeśli Windows XP lub wcześniejszy, to spróbuj poszperać wchodząc menu Narzędzia w eksploratorze, potem Opcje folderów, dalej zakładka: Typy plików -> wyszukaj: avi i tam próbuj pozmieniać w opcjach Zaawansowane.

Bardzo trafna uwaga, oczywiście jest w ALLPlayerze w jego ustawieniach opcja “Powiąż z ALLPlayerem”.

W tym samym miejscu wybiera się też ikonę dla plików powiązanych z ALLPlayerem.

Widać to na tym screenie: http://www.allplayer.org/images/screens … ormaty.jpg

Ewentualnie może to być problem z pamięcią podręczną ikon. Jeśli by tak było, to trzeba usunąć plik IconCache.db z katalogu

i zrestartować system