Zmiana ikon plików

(Piotrmar89) #1

Witam serdecznie !

Mam jedno pytanie (pewnie strasznie banalne... :oops: )

Czy można, a jeżeli tak, to w jaki sposób zmienić ikonę pliku np. video lub muzycznego (tak jak można to zrobić dostosowując wygląd ikony poszczególnych folderów)?

Od razu zaznaczę, że nie chodzi mi o zmianę ikon wszystkich plików danego typu, ale o to, by konkretne pliki np. .avi lub .mp3 miały różne ikony.

Używam Windowsa XP

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc [-o<

(goomish) #2

Nie ma takiej możliwości. Niestety nie da się zmienić ikony dla pojedynczego, wybranego pliku. Jedyne obejście (kiepskie straszliwie ale zawsze to coś), to skrót do pliku. Skróty mogą mieć dowolne ikony.

(xyzzyx) #3

Powiem Ci tak, mam folder z piosenkami na pendriwe do radia samochodowego. Jest tego setki i jedne mają ikonki MP3 inne WMA jeszcze inne mają ikonkę z WinAmpa(tak też ich typ pokazuje radio). Z tym że nie jako pojedyncze nagrania lecz całe folderki. Nie mam pojęcia w którym momencie te ikony im przypisałem bo nigdy się nad tym nie zastanawiałem i nie zwracałem na to uwagi gdyż nie było mi to potrzebne. Pozdrawiam.

-- Dodane 29.04.2010 (Cz) 15:10 --

Tu masz ciekawostkę w remacie ikonek:http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-ikone-w-programie-format-factory. To tak tylko przy okazji. Pozdrawiam