Zmiana ikon po użyciu programu Alcohol

Witam. Mam taki problem. Ściągnąłem program alcohol.Kombinowałem przy dyskach wirtualnych i nagle zmieniło mi większość ikon w komputerze na te z programu alcohol. Odinstalowałem program i mam teraz pomieszanie ikon takich nie do odczytu i normalnych. Jak to naprawić ? Próbowałem ręcznie każdy program,ale niektórych nie da się.

Używałem też programu TweakUI ale nic nie pomógł.Tylko mi poprzestawiał ikony na pulpicie :confused:

Proszę o szybką pomoc.

Wchodzisz w opcje folderów i tam masz typy plików, odnajdujesz dane rozszerzenie i zmieniasz ikonę.

Ale jakie rozszerzenie ? Tam wybieram czym chce otwierać dane rozszerzenie, ale nawet jak zmienie to i tak ikona sie nie zmienia. Jest nadal taka “nie do odczytu”

Poczytaj: http://stud.wsi.edu.pl/~sigiglod/index.php?pg=ikonki

Po zabiegach zrestartuj PCetka.

Mi nie chodzi o zmiane ikony jednego programu którym odtwarzam jakieś pliki,tylko przywrócenie wszystkich ikon z całego windowsa do stanu poprzedniego. Wszystko działa poprawnie ale pozostają takie ikony dziwne.

Aha to może spróbuj przywracania systemu (start > programy > akcesoria > akcesoria systemowe) i wybierz datę kiedy było dobrze i przywracaj.

Nie wiem czemu,ale pisze mi że nie może przywrócić na dzień wcześniej ponieważ żadne zmiany nie zostały dokonane.

To spróbuj jeszcze wcześniej…

Można jeszcze inaczej. W programie, który ma otwierać dane pliki weź ustawienia i zaznacz jakie ma otwierać to i zmienią się ikonki.

Wcześniej juz nie mogę,mam możliwe tylko 24 i 25 innych się nie da.

A co do tej 2 możliwości to nie zmienia mi ikony :confused:

po drugie nie pokazuje też ikon tych windowsa, word,excel itp. a ich sie nie da zmieniać.

ktoś wie co zrobić ?

Ehh… tak to jest jak się bawi w programach których się nie zna…

http://www.stardock.com/products/iconpackager/

W tym programie możesz przywrócić standardowe ikony jeśli o to Ci chodzi.

Ten program niestety nie pomógł.

Dodam jeszcze że ikony profili ,dysków itp . mam w porządku . Nie działają tylko ikony programów.

Na przykład Microsoft Word,a ikona zamiast normalnej taka: 19127463.png

Poczytaj tutaj,twój temat jest tam szeroko poruszony,może będzie pomocny.

Pozdrawiam