Zmiana ikon w 7zip


(porter) #1

Ktoś może korzysta z 7-Zip Theme Manager (7zTM) do zmiany ikon 7-zipa. Chcę zmienić ikonę jaką ma pobrany plik i nie wiem jak to zrobić. W tej chwili jest to tak jakby wygląd białej kartki w winrar to książki. Zaznaczam opcję filestype i dalej jest ta sama ikona. To jest opcja do zmiany ikon zarchiwizowanych plików więc jak to zrobić jeśli nie w ten sposób? image_id: 3715


(Semtex) #2

Miałem taki sam problem z 7zTM. Długo szukałem solucji, można zrobić to przez rejestr, jednak w końcu udało mi się znaleźć ten mały program http://defaultprogramseditor.com/ , który załatwił sprawę "w locie", edytuje rejestr i skojarzenia plików, najważniejsze jest to że nie wymaga instalacji :wink:


(porter) #3

Dzięki owszem udało się ale ta nowa ikonka jest wtedy jak ja coś kompresuje a mnie chodzi o to że jak pobiorę jakiś plik z sieci to ikonka tego pobranego przeze mnie pliku była inna. Cały czas jest taka jak w poprzednim poscie (biała kartka) da radę to jakoś zmienić?


(Semtex) #4

Skasuj iconcache.db i zrób restart, u mnie wszystko śmiga, zrobiłem własne ikony dla 7-zip, RAR i Zip, innych archiwum raczej nie pobieram, wszystkie ikony zawsze są takie na jakie je zmieniłem ;]


(porter) #5

w jaki sposób?

W tym programiku który podałeś wybieram najpierw file type settings potem icon i tutaj jest problem bo nie mogę znaleźć rozszerzeń rar i 7zip. Znalazłem tylko zip.


(Semtex) #6

iconbcache.db jest ukrytym plikiem systemowym, w Google znajdziesz jego lokalizację dla każdego systemu.

Co do rodzajów plików, 7-zip i RAR jest tam na pewno, patrz zrzut:

Po za tym wystarczy w searchbox wpisać .rar i .7z programik sam wskaże lokalizację :wink:


(porter) #7

oczywiście tak robiłem i nic nie znajduje.

http://tinypic.com/r/2160at/7http://tinypic.com/r/xonjvs/7 chyba mam jakąś inną wersję bo jak widać na załącznikach tych rozszerzeń nie ma.


(Semtex) #8

A masz ustawione w systemie powiązania tych plików z 7-zip? Bardzo dziwne, masz właściwą wersję.


(porter) #9

No właśnie gdyby te rozszerzenia były widoczne od razu jak u Ciebie to nie byłoby problemu. O jakich powiązaniach mówisz i jak je sprawdzić? Jeżeli chodzi o programy domyślne (ustaw skojarzenia) to tam też nie ma np rozszerzenia rar! image_id: 3720Już nie wiem o co tu może chodzić ! :(


(Semtex) #10

Pokopałem trochę w Google i w sumie niewiele znalazłem, patrzyłem na forum default program editor, jeden User zgłaszał brak plików do powiązania (.rar), jednak nie otrzymał odpowiedzi, inny User zgłaszał podobny problem, jednak u niego wyszły problemy przez system x64, choć to nie powinno mieć wpływu bo program działa na obu architekturach.

Możliwe że namieszał nam troszkę 7zTM, jeżeli możesz to przywróć ustawienia domyślne przy użyciu 7zTM, i sprawdź czy pliki pojawią się w Default Program Editor.

Ewentualnie sprawdź czy uda Ci się zmienić ikony w trybie awaryjnym, mała szansa ale warto spróbować.

BTW. Bardzo dziwna sytuacja, jednak jak widać nieodosobniona, przykro mi że nie udało mi się pomóc...

Pozdrawiam.


(porter) #11

No cóż i tak wielkie dzięki za dobre chęci!


(Semtex) #12

Witaj ponownie, udało mi się rozwiązać problem braku rozszerzeń plików w "default programs editor" (kilka dni temu miałem taki sam problem na świeżym systemie)

Aby rozszerzenia plików pojawiły się na liście musisz powiązać archiwa z 7-zip, wykonanie tego przez opcję w programie nic nie daje, aby to obejść klikasz jedno archiwum. np. .rar prawym myszy-> otwórz za pomocą-> jeżeli na liście nie ma 7-zip użyj opcji "wybierz program domyślny" (pamiętaj że opcja "zawsze używaj tego programu ... musi być zahaczona) podświetl 7-zip i potwierdź, po tym ikonka 7-zip powinna nałożyć się na "białą kartę"- domyślną ikonę archiwum, zrób to jeszcze z archiwami .7z i zip (tak raz jeszcze), po tym rozszerzenia pojawią się na liście w Default program editor i będziesz mógł spokojnie zmienić ikony.