Zmiana ikon w ubuntu, lecz nie wszystkie chciały się zmienić

Dodałem nowy pakiet ikon do systemu, lecz część ikon programów się nie zmieniła i pozostały te stare. W nowym pakiecie ikony do tych programów są dostępne. Czy można ręcznie przypisać nowe ikony aby zastąpiły te stare i jak to zrobić?

Reboot systemu robiłeś?

@blumberplumber

Wystarczy się przelogować…

@U2W

Możesz podać jakie ikony i skąd zainstalowałeś?

@marcin82 ikony pobrałem z gnoom-look.org a dokładnie to te: BeautyLine - Gnome-look.org. Stare ikony programów: gimp, inkscape, krita, darktable, shotcut oraz brackets się nie zmieniły, i właśnie nie wiem dlaczego bo odpowiedniki nowych ikon dla tych programów są dostępne. Może coś poradzisz? Zmiana ikon nastąpiła od razu po wybraniu: Dostrajanie->Wygląd. Ponowne uruchomienie, wylogowanie nic nie dało.

Zapomniałbym, z BeautyLine niektórych ikon rzeczywiście nie było, ale sięgnąłem do innej paczki Candy icons - Gnome-look.org i przekopiowałem braki do BeautyLine z powodzeniem.

Jak chcesz wszystkie ikony, to patrz na duże pakiety, często aktualizowane typu papirus, adwaita.
To akurat Z KDE, ale zasada taka sama:

@ jajecpl te też przeglądałem, wybrałem te które bardziej mi się podobają, Nie wiem czy pisać do autora, twórcy ikon o problemie, albo problem jest po mojej stronie.

Żmudna i bezsensowna robota. Sprawdziłem w Xfce, brakuje pojedynczych ikon np. Qmmp. Tam widzę są zgłoszenia na bieżąco, a nowe ikony będą dodawane. Poza tym ręczne wygenerowanie pamięci podręcznej dla tego motywu daje błąd „invalid cache was generated”, co po sprawdzeniu prowadzi do błędu, że niektóre ikony mają spacje w nazwie.

Poszukaj może bardziej popularnego, pełniejszego motywu.

Rozpakowany motyw ikon możesz wrzucić do ukrytego katalog w katalogu użytkownika:

/home/NAZWA_UŻYTKOWNIKA/.icons/

Ręczne przebudowanie cache:

gtk-update-icon-cache -f /ściezka/do/katalogu/motywu

ale wiesz jak to wygląda w KDE?
Męczą się z jakimś XFCE, cudami, po co?