Zmiana ikony Skype na pulpicie

Witam,

W nowej wersji Skype nie można zmienić ikony na pulpicie.

Wiecie jak ten problem rozwiązać.?

Rozumiem, że chodzi Ci o to, że po zainstalowaniu Skype’a, na Pulpicie pojawił się biały plik (bez ikony) o nazwie Skype ?

Wejdź do folderu Skype’a (domyślna lokalizacja: C:\Program Files\Skype), otwórz folder Phone. Jest tam ikona aplikacji Skype. Kliknij na niej prawym przyciskiem myszy, wybierz: Wyślij do -> Pulpit (utwórz skrót).

Witam,

Przepraszam za mój błąd. Żle poprostu zadałem pytanie. Chodzi mi dokładnie że chciałbym zmienić ikonę z tej na tą , którą sam sobie wybiorę. Ale we właściwościach skrótu nie jest aktywne zmiana ikony. Jest ona zablokowana.

a85fbff7ae98e528m.jpg

Prawoklik na pustym miejscu na pulpicie, z menu kontekstowego Nowy wybierasz Skrót tam mozesz sobie ustalić element docelowy do którego ma się on odnosić. Możliwe że wtedy opcja zmiany skrótu sie uaktywni.

Metoda fiesty zadziałała mi przy programie WebbIE, sprawiającym identyczny kłopot. Wygląda na to, że skróty ‘zablokowane’ mają inną ścieżkę, niż klasyczna (skrót do skrótu?).

Adnotacja
Przekonałam się ostatnio, że metoda ścieżki nie zawsze jest oczywista w przypadku takich programów jak Skype, wyszukiwanie exe tego cuda to łowy w puszczy. Ale jeśli naprawdę ikona nas gryzie, można zrobić obejście, wykorzystując tzw. alias. W wersji zaawansowanej to dłubanie w rejestrze, ale można tego uniknąć. Czyli:

  1. kopiujemy standardowy skrót Skype na pulpit
  2. zmieniamy nazwę na skype (małe litery bez spacji i znaków)
  3. wsadzamy rzeczony skrót do folderu C:\Windows (koniecznie tam)
  4. wyszukujemy w Menu Start/Wszystkie programy/Akcesoria program Uruchom i wydajemy polecenie Wyślij do/Pulpit, tworząc edytowalny skrót do Uruchom
  5. przerabiamy skrót do Uruchom wedle życzenia tak, żeby pasował nam stylistycznie.
    Finis.
    Potem, jak chcemy uruchomić Skype, wstukujemy w okienko Uruchom frazę skype
    Zero niefajnych skrótów na pulpicie.