Zmiana ip komputera i jego polozenia

Siemka mam problem ostatnio zrobiłam cos bardzo głupiego (nie idzie się za too do więzienia) i teraz muszę zmienić ip i polożenie geograficzne komputera tylko nie wiem jak too zrobić . jeżeli się da coś takiego zrobić proszę o szybką i jasną odpowiedź.:smiley:

aaaska , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

polecam proxy :arrow: http://prx.centrump2p.com/

Jak “już” zrobiłaś to “już” nic nie poradzisz bo to wstecz nie działa, a jak następnym razem chcesz się zamaskować podczas walki o wolność słowa itp. to użyj proxy albo przeglądarki Tor.

noo to mam problem ;/ale napewno nic sie nie da zrobic ??

Trzeba było o tym wcześniej pomyśleć.

Czy jest coś takiego jak ip zewnętrzne i wewnętrzne komputera?

Tak. Zewnętrzne IP - czyli te które daje Twój dostawca internetu, pod którym jest widoczna w sieci. IP wewnętrzne - jak np. masz router WIFI, albo podpięte kilka komputerów między sobą, dzięki temu wewnętrznemu IP rozpoznają się w swojej małej (albo i większej) sieci domowej/firmowej. Ale te mające wewnętrzne IP poza tą domową siecią i tak są widoczne jako jeden zewnętrzny IP.

Można też zmienić dostawcę internetu o ile jest taka możliwość.

Albo tłumaczyć się niezabepieczoną siecią wifi…

Można ale zerwanie umowy jest kosztowne a danych powiązanych z użytkownikiem i tak nie usuną w krótkim czasie ponieważ z tego co się orientuje muszą je przechowywać przez określony czas.

Dodane 26.04.2013 (Pt) 23:31

Pomysł całkiem dobry o ile np. nie logowała się na konto byłego chłopaka - bo wtedy wiadomo, że osoby są ze sobą powiązane i żadne tłumaczenia nic nie dadzą, a jak coś poważniejszego to wariograf. No i jeszcze przeglądając jej logi z ostatnich dni można trafić tutaj bo odwiedzany kilka razy ten sam adres - pod którym szukała jak zacierać dowody… :wink: Ciekawe tylko co nabroiła :smiley:

Jak już wcześniej pisałam za to co zrobiłam nie grozi kara pozbawienia wolności , a już tym bardziej nie jest to nie zgodne z prawem . Tylko poprostu nie zastanowiłam się wcześniej nad tym co robię i teraz wyjdę na skończoną kretynkę :smiley:

Mam nadzieję że chociaż trochę zaspokoiłam waszą ciekawość .:smiley:

Dodane 27.04.2013 (So) 20:36

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi temat do zamknięcia .

Muszę uwierzyć czasem w moje umiejętności . :PP

Cześć. Chciałam zapytać w jaki sposób mogę wysłać maila z konta na wp.pl żeby nie można była namierzyć lokalizacji na podstawie IP? Czy wystarczy jeżeli zaloguje się na pocztę z telefonu poza miejscem zamieszkania np. w jakimś centrum handlowym za pośrednictwem wifi?

Jeśli zalogujesz się poza domem to i tak namierzą Cię gdyż sprzęt wysyła adres MAC przypisany do lokalizacji