Zmiana IP - potrzebny program, addon

Witam. Potrzebuję pomocy. Sprawa wygląda następująco, chciałbym w tym samym czasie wejść na tę samą stronę internetową na kilku przeglądarkach/komputerach o różnym IP. Żebym był widziany na każdym urządzeniu jako inny użytkownik. Jak do tej pory znalazłem 3 sposoby, jednak żaden nie jest idealny. Bardzo proszę o radę/pomysły co zrobić. Dodam jeszcze iż efekt ten chcę uzyskać przy jednym połączeniu internetowym (Neostrada) przy użyciu routera Wi-Fi.

  1. Pierwszy pomysł dotyczy zmiany IP na poziomie jednego urządzenia, a ściślej jednej przeglądarki. Sprawdziłem, że TOR umożliwia zmianę IP każdej nowo otwartej karty (i to byłoby dla mnie IDEALNE rozwiązanie, czegoś takiego właśnie szukam) jednak strona, którą chcę otworzyć jest blokowana na TOR-ze :frowning: próbowałem też z addonami do Chrome/Firefox, ale one zazwyczaj mają bardzo malutką bazę IP i w dodatku zmieniają IP całego komputera, a nie poszczególnych kart.

  2. Drugi sposób to program do zmiany IP. Zakładam w tym przypadku użycie 4 laptopów, na których zainstalowany będzie program do zmiany/ukrywania IP. Jaki byście polecali? Czytałem, że dobry jest HideMyAss (ma bardzo dużą bazę serwerów VPN i adresów IP), ale już się dowiedziałem, że działa tylko na 2 urządzeniach, pomimo że jest płatny. Czy CyberGhost obsłuży mi więcej urządzeń i ma dużą bazę? A może coś innego polecicie?

  3. Trzeci sposób to router VPN. Ktoś mi to polecił, tylko nie wiedział jak to naprawdę działa i ja też nie wiem. Znalazłem taki router: http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-9_TL-WR842ND.html Czy to, że tworzy on 5 tuneli VPN oznacza, że będę mógł się połączyć 5 urządzeniami i każde będzie miało inne IP?

Pomóżcie!

Ad 3 - router jest serwerem VPN. Czyli ktoś może z zewnątrz wpiąć się w twoją sieć lokalną (maks 5 osób). To chyba nie to czego potrzebujesz.

Ty chcesz być klientem VPN, do czego nie potrzeba żadnego sprzętu. Oczywiście na każdej maszynie musisz połączyć się z innym lub mieć taki który przydziela losowe IP z jakiejś puli.

 

Jeśli masz dobry sprzęt to zawsze możesz w virtualbox odpalić tyle systemów ile chcesz, np. linux lub win XP Mini, zainstalowałbyś na każdej wirtualnej maszynie program OpenVPN i wtedy łączyłbyś się z innymi vpnami na każdej maszynie.

Darmowe VPNy znajdziesz na stronach vpngate.net vpnbook.com itd. Pobierzesz sobie pliki konfiguracyjne dla danego serwera vpn i wrzucisz do folderu np. C:\Program Files\OpenVPN\config\

Poradzisz sobie.

A swoją drogą chyba do Chrome są addony, sprawdź w sklepie pod nazwą VPN, może mają wiele darmowych serwerów do wyboru więc możesz wtedy sobie linuxa bootowalnego odpalić pięć razy w virtualboxie bez dysku, wgrać chrome z addonem i tyle.

sposób użytkownika @‌Troll z jaskini z użyciem vitrualboxa zadziałał :) mam jeszcze problem z adresami IP. myślałem może wykupić jakiś serwer VPN, ale w większości przypadków można z nich korzystać w tym samym czasie, tylko na jednym urządzeniu, czasami na trzech (chodzi o cyberghosta, hideIPvpn, czy hidemyass). a ja potrzebuję zmienić IP na kilku urządzeniach. Czy jest jakaś możliwość/program (może być płatna), żeby mieć do dyspozycji dużą pulę adresów IP (chciałbym, żeby to były polskie IP) i móc korzystać z nich w tym samym momencie na kilku urządzeniach.