Zmiana IP przez router

Witam. Mam taki problem, ze stalem sie celem atakow DOS ( anty-dos w ustawieniach nie dziala, sam potrafie DOS’owac i, gdy robie to sam na sobie to i tak wyrzuca mnie z gry ). Glownie chodzi o gre. Ktos mnie DOS’uje, podbiega i zabija. Ale mniejsza z tym. Mam niestety stale IP. Kontaktowalem sie z providerem internetu, lecz oni sa niepowazni i mowia ze nie ma mozliwosci zmiany IP bo cos tam cos tam … Slyszalem, ze jest taka mozliwosc, ze router przydziela “wlasne IP” tzn. przykladowo mam IP 1.1.1, z modemu wychodzi takie IP (1.1.1), idzie do routera, router zmienia IP na 1.1.2 i w sieci jestem widoczny pod tym IP, a ataki DOS na mnie nie dzialaja (tzn. na to IP: 1.1.1 - to stale IP, ktore mam na stale przydzielone od dostawcy neta) i po kazdym resecie routera mam inne IP. Slyszalem, ze jest to mozliwe w routerach np. tp link, lecz chcialem sie rowniez dowiedziec czy w moim rowniez jest to mozliwe. Posiadam model: BR-6226N.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc

Tak, twój router umożliwia takie coś.

A powiecie mi jak to zrobic? Bylbym przeszczesliwy :slight_smile:

Niepoważny to Ty jesteś, skoro nie znasz nawet uzasadnienia. Skoro na umowie masz stałe IP, to operator Ci nie zmieni adresu na twoją prośbę. Zmiana adresu IP, nie zostanie dokonana prawdopodobnie dlatego, że wiąże się to z przekonfigurowaniem urządzeń sieciowych twojego operatora, co może zająć również czas i niepotrzebnie wpłynąć negatywnie na stabilność działania sieci i może powodować krótkie przerwy. Inna sprawa, ISP może mieć ograniczoną pulę adresów, którą nie może sobie ot tak swobodnie manewrować.

Jeśli ktoś przeprowadza atak DoS, to ISP może złożyć doniesienie o ataku na jego sieć, Ty takie doniesienie możesz również spróbować zgłosić, albo przynajmniej się dowiedzieć coś na ten temat.

Bump, prosze o pomoc!

@roobal

nie napisalem dokladnie, poniewaz nie zapamietalem tego, co powiedzial, a nie bylo to istotne w moim zapytaniu. W umowie jest rowniez, ze mam miec staly i bezproblemowy dostep do internetu, wiec w wypadku takich atakow provider powinien podac pomocna dlon i zmienic to ip. A jak zauwazyles w temacie pytam o zmiane ip przez router, a nie dlaczego provider nie chce zmienic mi ip.

No toż przecież Ci napisałem, że skoro masz stałe IP, to go nie zmienisz, a żebyś nie musiał pytać dlaczego, to Ci od razu podałem prawdopodobny powód, a kolega wyżej prawdopodobnie miał na myśli adresy prywatne.

Innym powodem niechęci zmiany przez operatora adresu IP może być to, że to i tak nic nie da, skoro ja mogę sprawdzić kto jest twoim dostawcą, atakujący może zrobić to samo, na tej podstawie pozna pulę adresów IP twojego dostawcy i po zmianie będzie atakował nowy adres.

Na stronie twojego dostawcy jest taka opcja Zgłoś problem spróbuj z niej skorzystać.

Problem występuje tylko podczas grania, czy ogólnie?

Narazie przestal wystepowac, poczekam jeszcze kilka dni.