Zmiana IP


(Luki58) #1

Witam was nie wiem w jaki sposób mogę sprawdzić czy mam zmienne IP jak to mogę sprawdzić ? gdzie to pisze > windows 7 < neta pobieram przez ruter z 2 komputera .

moje 2 pytanie to czy ja na laptopie mam ten sam IP co w komputerze z którego ściągam neta przez ruter ??


(Cedar) #2

Kto jest Twoim dostawcą internetu?

Tu możesz sprawdzić IP:

http://www.google.pl/search?source=ig&h ... 4&aql=&oq=

Jeśli po rozłączeniu modemu i ponownym połączeniu będzie inne IP, to znaczy, że masz zmienne.


(roobal) #3

To zależy od ustawień routera, czy adres masz przydzielany według kolejności czy adres jest zarezerwowany (przypisany) do konkretnego adresu MAC karty sieciowej. Skoro IP dostajesz z routera, to dostajesz IP prywatne, które nie jest widoczne w internecie, a Tobie pewnie chodzi o IP pubczne? Jeśli operator przydziela IP publiczne, to i tak dostaje go router i jedynie w routerze możesz sprawdzić, czy IP publiczne jest zmienne, czy nie, np. restartując go.

Ale o jakie IP pytasz? Publiczne czy prywatne? Jeśli prywatne, to na pewnie nie masz identycznego IP, wówczas mógłby wystąpić konflikt albo na jednym z komputerów nie byłoby internetu lub byłyby zakłócenia, np. kiedyś "rozdzielałem" łącze switchem, bo nie miałem pod ręką routera i dwa komputery działały na jednym IP ale normalnym było, że jeden komputer zabierał internet drugiemu. Jeśli pytasz o publiczne IP, to każdy komputer z sieci lokalne widziany jest w sieci globalnej pod publicznym IP.

Pozdrawiam!


(Cedar) #4

Przez router nie "ściągasz neta" z innego Twojego komputera bo ten drugi komputer też dostaje sygnał internetowy z routera. Możesz to sprawdzić wyłączając tamten komputer - sygnał internetu u siebie będziesz miał nadal (byle router był włączony)


(Luki58) #5

NOO wielkie dzięki za informacje na pewno pomogliście a co do pytań waszych to dostawca internetu to firma TP a dwa to pytam sie dlatego bo gram w gre internetową gdzie nie moge mieć 2 konta na 1 IP więc pytam jak moge zmieniać bez problemu zgóry thx


(Cedar) #6

A usługa nazywa się "Neostrada"?

Jeśli tak, to np. wyłączenie i włączenie modemu powoduje przydzielenie innego IP (sprawdź na stronach, które podałem wcześniej)


(Agatonster) #7

szczurek135 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(roobal) #8

Jeśli masz Neostradę, to tak, publiczne IP powinieneś mieć zmienne, albo co 24h, albo co restart modemu lub routera z wbudowanym modemem, z tym, że publiczne IP może z czasem się powtórzyć.

Pozdrawiam!