Zmiana IP

Witam was nie wiem w jaki sposób mogę sprawdzić czy mam zmienne IP jak to mogę sprawdzić ? gdzie to pisze > windows 7 < neta pobieram przez ruter z 2 komputera .

moje 2 pytanie to czy ja na laptopie mam ten sam IP co w komputerze z którego ściągam neta przez ruter ??

Kto jest Twoim dostawcą internetu?

Tu możesz sprawdzić IP:

http://www.google.pl/search?source=ig&h … 4&aql=&oq=

Jeśli po rozłączeniu modemu i ponownym połączeniu będzie inne IP, to znaczy, że masz zmienne.

To zależy od ustawień routera, czy adres masz przydzielany według kolejności czy adres jest zarezerwowany (przypisany) do konkretnego adresu MAC karty sieciowej. Skoro IP dostajesz z routera, to dostajesz IP prywatne, które nie jest widoczne w internecie, a Tobie pewnie chodzi o IP pubczne? Jeśli operator przydziela IP publiczne, to i tak dostaje go router i jedynie w routerze możesz sprawdzić, czy IP publiczne jest zmienne, czy nie, np. restartując go.

Ale o jakie IP pytasz? Publiczne czy prywatne? Jeśli prywatne, to na pewnie nie masz identycznego IP, wówczas mógłby wystąpić konflikt albo na jednym z komputerów nie byłoby internetu lub byłyby zakłócenia, np. kiedyś “rozdzielałem” łącze switchem, bo nie miałem pod ręką routera i dwa komputery działały na jednym IP ale normalnym było, że jeden komputer zabierał internet drugiemu. Jeśli pytasz o publiczne IP, to każdy komputer z sieci lokalne widziany jest w sieci globalnej pod publicznym IP.

Pozdrawiam!

Przez router nie “ściągasz neta” z innego Twojego komputera bo ten drugi komputer też dostaje sygnał internetowy z routera. Możesz to sprawdzić wyłączając tamten komputer - sygnał internetu u siebie będziesz miał nadal (byle router był włączony)

NOO wielkie dzięki za informacje na pewno pomogliście a co do pytań waszych to dostawca internetu to firma TP a dwa to pytam sie dlatego bo gram w gre internetową gdzie nie moge mieć 2 konta na 1 IP więc pytam jak moge zmieniać bez problemu zgóry thx

A usługa nazywa się “Neostrada”?

Jeśli tak, to np. wyłączenie i włączenie modemu powoduje przydzielenie innego IP (sprawdź na stronach, które podałem wcześniej)

szczurek135 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jeśli masz Neostradę, to tak, publiczne IP powinieneś mieć zmienne, albo co 24h, albo co restart modemu lub routera z wbudowanym modemem, z tym, że publiczne IP może z czasem się powtórzyć.

Pozdrawiam!