Zmiana jakości dźwięku w systemie XP

Moja karta dźwiękowa to HD Audio Deck. Mam Windowsa XP. Potrzebuję zmienić jakość dźwięku na 24bity. Jak tego dokonać?

Nie licz na to, że uzyskasz dobrą jakość dźwięku korzystając ze zintegrowanej karty dźwiękowej. Zainwestuj przynajmniej 80zł i kup jakąś kartę od Creative’a lub Asusa.

Nie chodzi o to. Akurat ta karta dźwiękowa mi wystarcza. Chodzi o to, że pewna gra, w którą chcę zagrać wymaga dźwięku na 24bity.

Codec AC3Filter,jest taka mozliwosc.

W aplikacji do obsługi twojej karty muzycznej - jak masz oczywiście takową zainstalowaną :wink: - powinna być zakładka w dziale “odtwarzanie” coś w stylu: domyślny format. I tam wybierz najwyższą możliwą jakość odtwarzania. Pisząc że masz HD AUDIO - myślę że na bank powinieneś znaleźć ustawienia które pozwolą na odtwarzanie 24-bitów. :wink:

U mnie tak wygląda ta aplikacja, za cholerę nie mogę się dopatrzeć ustawień umożliwiających zmianę dźwięku na 24bity.

41640028114303772613.jpg

A czy ten AC3Filter nie dotyczy tylko filmów?

W zakładce speaker poszukaj, może tam coś będzie a jeżeli nie to poszukaj w: Panel Sterowania\ Dźwięk\Głośniki\Zaawansowane - Bądź coś w tym stylu. Naprawdę nie pamiętam jak leciała ścieżka do tego ustawienia w Windows XP ale tam też powinna taka opcja się znajdować. :wink:

Speaker dotyczy w tym przypadku tylko głośności. Co do tego w Panelu Sterowania - jesteś pewien? Bo według tego co wyczytałem na internecie zmieniać jakość dźwięku z PS można jedynie w Viście i 7.

Pewny nie jestem bo nie mam jak fizycznie tego sprawdzić. Przykro mi, korzystam z Windows 7. :wink: Moim zdaniem możesz spróbować zaktualizować jeszcze sterowniki do dźwięku, jeżeli po tym zabiegu dalej nie będzie opcji zmiany jakości odtwarzanego dźwięku to mimo najszczerszych chęci nie pomogę. :stuck_out_tongue:

Poszukaj nowszej wersji ten sam panel a jedna zakladka więcej. gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5015