Zmiana jakości dźwięku w systemie XP

(Goldberg) #1

Moja karta dźwiękowa to HD Audio Deck. Mam Windowsa XP. Potrzebuję zmienić jakość dźwięku na 24bity. Jak tego dokonać?

(kamil_w) #2

Nie licz na to, że uzyskasz dobrą jakość dźwięku korzystając ze zintegrowanej karty dźwiękowej. Zainwestuj przynajmniej 80zł i kup jakąś kartę od Creative’a lub Asusa.

(Goldberg) #3

Nie chodzi o to. Akurat ta karta dźwiękowa mi wystarcza. Chodzi o to, że pewna gra, w którą chcę zagrać wymaga dźwięku na 24bity.

(zeus66) #4

Codec AC3Filter,jest taka mozliwosc.

(Matadini) #5

W aplikacji do obsługi twojej karty muzycznej - jak masz oczywiście takową zainstalowaną :wink: - powinna być zakładka w dziale “odtwarzanie” coś w stylu: domyślny format. I tam wybierz najwyższą możliwą jakość odtwarzania. Pisząc że masz HD AUDIO - myślę że na bank powinieneś znaleźć ustawienia które pozwolą na odtwarzanie 24-bitów. :wink:

(Goldberg) #6

U mnie tak wygląda ta aplikacja, za cholerę nie mogę się dopatrzeć ustawień umożliwiających zmianę dźwięku na 24bity.

41640028114303772613.jpg

A czy ten AC3Filter nie dotyczy tylko filmów?

(Matadini) #7

W zakładce speaker poszukaj, może tam coś będzie a jeżeli nie to poszukaj w: Panel Sterowania\ Dźwięk\Głośniki\Zaawansowane - Bądź coś w tym stylu. Naprawdę nie pamiętam jak leciała ścieżka do tego ustawienia w Windows XP ale tam też powinna taka opcja się znajdować. :wink:

(Goldberg) #8

Speaker dotyczy w tym przypadku tylko głośności. Co do tego w Panelu Sterowania - jesteś pewien? Bo według tego co wyczytałem na internecie zmieniać jakość dźwięku z PS można jedynie w Viście i 7.

(Matadini) #9

Pewny nie jestem bo nie mam jak fizycznie tego sprawdzić. Przykro mi, korzystam z Windows 7. :wink: Moim zdaniem możesz spróbować zaktualizować jeszcze sterowniki do dźwięku, jeżeli po tym zabiegu dalej nie będzie opcji zmiany jakości odtwarzanego dźwięku to mimo najszczerszych chęci nie pomogę. :stuck_out_tongue:

(hirem) #10

Poszukaj nowszej wersji ten sam panel a jedna zakladka więcej. gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5015