Zmiana jasności ekranu - brak efektu po przesunięciu suwaka

Witam!

Ostatnio zostałem posiadaczem laptopa Clevo W350STQ (i7-4700MQ, HD 4600, GTX 765M) w wersji bez systemu. Po instalacji systemu (Win 7 HP x64) i sterowników mam malutki problem, mianowicie w żaden sposób nie mogę zmniejszyć jasności ekranu (cały czas jest 100%). Hotkeye działają lecz po użyciu Fn+F8 jasność niestety nie obniża się, również po przesunięciu suwaka jasności ekranu w opcjach zasilania Windows nic się nie dzieje (próbowałem również zmieniać ustawienia poszczególnych planów zasilania). Próbowałem wielu, różnych wersji sterowników od zarządzania energią oraz do grafiki Intela (na niej działa pulpit i cała otoczka z nim związana). Kilka razy nawet reinstalowałem system i nic. Co ciekawe po instalacji Windowsa 8 problem znikł po instalacji sterowników do karty graficznej Intela, niestety jako system wolę Windowsa 7.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,

bbeny123

Czyli problem sterowników w Windows 7, a nie sprzętu.

Po instalacji systemu wgrałeś sterowniki do płyty głównej ?

Może trzeba zastosować starszy sterownik do grafiki.

Metoda prób i błędów.

Czytaj.

CO do sterowników to są raptem 3 wersje dla Haswella - z marca, z maja i beta - ze wszystkich korzystałem, na wszystkich ten sam problem.

Sterowniki do chipsetu również zainstalowane.

Szukałem, czytałem, nic nie działa.

Metodę prób i błędów jak najbardziej wykorzystywałem (10formatów w jeden dzień :slight_smile: ) 15 rożnych stron, z których ściągałem sterowniki, itp.

Win 8 i przystosuj sobie do Win 7 i już, wygląd masz 7, a funkcjonalność praktycznie ta sama.