Zmiana języka klawiatury w menu start

(Kubakuderski) #1

no więc mam porblem....włączam sobie dzisiaj kompa i wpisuje po pewnym czasie w menu start nazwę moje konta od aqq w szukajce.... i co widzę?? znak @ to " , a $ to ¤ a { to ń itd... w innych porgrmach jest wszystko oki...w szuakjce w exploratorze jest też dobrze... jak naprawić to??

(Docent) #2

W aplikacji, w której są problemy naciśnij jednocześnie CTRL+SHIFT. Powodem jest przestawienie układu klawiatury z Polski (programisty) na Polski (214), a odpowiada za to właśnie ta kombinacja klawiszy, którą łatwo nacisnąć przypadkowo.

(Kubakuderski) #3

rozwiązanie dla menu start: pięciokrotny restart systemu :wink: ....co do ctrl+shift to często uzywam tego skrutu tylko że jeszcze do tego F1 - pokazuje isę na wierzchu aqq...może to dlatego mi isę przestawiło...

(Nasxsx) #4

Najlepiej w opcjach klawiatury (najłatwiej wejść przez pasek języka jak nie wyłączyłeś albo Panel sterowania -> w Wyszukaj"wpr" -> Zmień klawiatury lub inne metody wprowadzania danych ) usunąć nieużywane układy klawiatury i na zakładce Zaawansowane ustawienia klawiszy powyłączać skróty.

Będzie spokój na przyszłość :wink: