Zmiana języka Linpus

Witam, dostałem w prezencie notebooka firmy Acer dokładnie jest to Acer Aspire One a110l(przypuszczam po informacjach z wikipedii). Jest to mój pierwszy kontakt z czymkolwiek co linuxowe. Studiuję go już od paru godzin i kompletnie mi ten system nie leży, w dodatku jest w języku niemieckim… I tu dochodzimy do sprawy właściwej w jaki sposób zmienić język? zaaktualizować go? zmienić na coś innego?(od razu i propozycje) Pełna nazwa tego “czegoś” to Linpus Linux Lite 1.0.6. Za każde zainteresowanie się sprawą z góry dziękuje.

Cześć! Zainstaluj Wersja polska 12.04PL LTS .Ubuntu 12.04PL Przyjazny Puchacz. Podobnie jak poprzednie polskie edycje ta wersja to nic innego jak znane Ubuntu (tym razem w wersji 12.04 Precise Pangolin), spolszczone i okodekowane tak, jak to tylko możliwe (bez kłopotu odtworzysz na nim prawie każdy format muzyczny - w tym ten najbardziej interesujący, obejrzysz prawie każdy film DVD, posłuchasz internetowego radia). Pozdrawiam- niejan.

Tak, tylko teraz jak mam to zrobić, zaznaczam że nie posiadam cd-romu i tylko 8gb dysk. Najlepsza by była jakaś podstawowa instrukcja krok po kroku jak dla laika

E: ewentualnie jeżeli da się wgrać windowsa xp bez cd-romu to proszę by ktoś pokrótce mi to wytłumaczył

Bootowalny pendrive z Windows XP krok po kroku.