Zmiana języka na angielski


(walpi) #1

Mam zainstalowaną Viste Home Premium w języku polskim, ponieważ miałem tylko wybór tegoż języka przy instalacji w sensie instalacyjnym ustawień itd. (czyli te trzy opcje przy instalacji). Czy jest jakaś nakładka lub sposób abym mógł mieć Windows Viste w języku angielskim?


(Wawrzyn87) #2

windows update -> aktualizacje opcjonalne -> wybierasz język angielski i wio


(Jacek Bydgoszcz) #3

Taa...na Home Premium nie ma takiej możliwości.


(Veers) #4

Nakładki nie ma (hevet już to wyjaśnił), abyś mógł mieć Windows w języku angielskim masz dwa wyjścia:

a) legalne - kupić odpowiednią wersję i ją zainstalować

b) nielegalne - użyć pewnego softu do zmiany języka, lub zdobyć wersję angielską i modlić się by dała się zainstalować i aktywować na twoim kluczu (co nie zmieni postaci rzeczy że system przestanie być legalnie używanym produktem)


(walpi) #5

Czyli niestety nie ominie mnie nowa instalacja a co gorsze znalezienie visty w języku angielskim.

Tyle tylko, że teoretycznie sprawa wygląda tak, że jeśli klucz zadziała powiedzmy na pożyczonej Viscie angielskiej, to wszystko będzie legalnie, ponieważ z tego co mi wiadomo Microsoft zezwala na pożyczenie oprogramowania (w sensie płyty) aby wgrać system wklepując swój prywatny (legalny) klucz.

Tak dla rozjaśnienia sprawy, to owy komputer kupowany był razem z systemem i recovery na dysku, gdzie można było wybrać system zarówno w wersji angielskiej jak i polskiej. Niestety dysk padł po gwarancji a razem z nim całe recovery.


(Veers) #6

No to w czym problem ? Zgłaszasz się do producenta (jego autoryzowanego przedstawiciele), z prośbą o zestaw recovery (w zależności od producenta - oczywiście zapłacisz albo za nośnik albo za przesyłkę albo "inne koszty operacyjne"). Przykładowo w przypadku Lenovo zestaw nośników Recovery (6 płyt CD) kosztował 120 zł.

Natomiast co do wyboru języka - to sprawa może być bardziej skomplikowana. Niektóre pre-instalowane systemy, które posiadają możliwość wyboru wersji językowej - ostrzegają że można zrobić to TYLKO RAZ. Można to poznać po konieczności aktywacji takiego systemu przez internet / telefon. W takim przypadku, ponowna instalacja i wybór innej wersji językowej, może spowodować konieczność ponownej aktywacji, której system może nie przejść.