Zmiana języka - pulpit nieprawidłowo funkcjonuje

Zmieniłem z systemie język (z polskiego na słowacki), wszystko jest OK, oprócz… pulpitu. Jeśli wejdę w katalog home/nazwa_usera mam dwa foldery - Pulpit oraz Plocha.

Jeżeli z pulpitu (tego na pulpicie) chcę cokolwiek przenieść do kosza, pokazuje mi się:

"Nie je možné presunúť súbor do koša. Chcete ho odstrániť úplne?

The file “Muzyka” cannot be moved to the trash.

Error trashing file: Adresár alebo súbor neexistuje"

Natomiast jeśli kliknę odstrániť (czyt. nie przenoś do kosza, tylko usuń całkowicie) wyskakuje komunikat:

"Chyba pri odstraňovaní.

There was an error getting information about “Muzyka”.

Error stating file ‘/home/nazwa_usera/Plocha/Muzyka’: Adresár alebo súbor neexistuje

"

Jeśli natomiast chcę zmienić położenie ikony na pulpicie, ona… znika! Przenosi się do któregoś z folderów pulpitu, muszę taką ikonę spowrotem przenieść na pulpit i jest OK. Ale do kosza dalej nie idzie tego przenieść.Do tego pulpit rozbił mi się na dwie części - prawie wszystkie jest w folderze Plocha, folder Pulpit jest pusty, a na pulpicie mam drugą połowę ikonek.

Jak ja to mogę naprawić?

Jaka dystrybucja?

fedora 12

Wyświetl $HOME/.config/user-dirs.dirs , a także $HOME/.config/user-dirs.locale

Co to jest $HOME?

Zmienna określająca katalog domowy zalogowanego użytkownika, według tego o co prosił nintyfan, wpisz w terminalu takie polecenia:

cat $HOME/.config/user-dirs.dirs

cat $HOME/.config/user-dirs.locale

i wklej ich wyniki.

Pozdrawiam!

Obrazovka.png

Obrazovka-15.png

To musisz w pierwszym pliczku zmienić sk_SK na pl_PL

W drugim pliczku popoprawiaj odpowiednie wpisy, by wskazywały na miejsca, gdzie powinny być przechowywane dane.

XDG_DESKTOP - pulpit

XDG_DOWNLOAD_DIR - pliki pobrane

XDG_TEMPLATES_DIR - szablony

XDG_PUBLISHSHARE_DIR - publiczne

XDG_DOCUMENT_DIR - dokumenty

XDG_MUSIC_DIR - muzyka

XDG_PICTURES_DIR - obrazy

XDG_VIDEOS_DIR - wideo

Np.: XDG_DESKTOP_DIR="$HOME/Pulpit"

Następnie zamknij wszystkie aplikacje, które mają jakiś dokument w edycji(np. gry, procesory tekstu, edytory tekstu). Po tym wciśnij CTRL+ALT+Backspace .

Po tej czynności przenieś pliki ze starych lokalizacji do nowych.

To chyba nie poprawi problemów z koszem, ale coś tam naprawi.

Niezbyt rozumiem… czemu mam zmieniać nazwy słowackie na polskie, skoro system docelowo ma być w języku słowackim?

No to zrób odwrotnie, widocznie kolega zrozumiał, że chcesz mieć po polsku :slight_smile:

Pozdrawiam!

W tych screenach wszystkie nazwy są po słowacku :slight_smile: Mimo tego pulpit nie funkcjonuje dobrze.

Dodane 02.10.2010 (So) 15:16

Dziwne… zaczął działać…