Zmiana języka systemu w Windows 7 Ultimate PL 64

Witam wszystkich serdecznie, jest to mój pierwszy post na tym forum, ale portal dobreprogramy czytuję od kilku już lat i mam nadzieję, że ktoś życzliwy mi pomoże

Posiadam Windows 7 ultimate x64, chciałem zmienić język tego windowsa z polskiego na angielski, pobrałem więc:

Angielski pakiet językowy — system Windows 7 dla komputerów z procesorem x64 (KB972813) z Windows Update w dziale “Aktualizacje opcjonalne”

Aktualizacja sie pobrała, następnie pojawiło się okno “instalowanie języków wyświetlania” - screen tu http://img268.imageshack.us/i/muig.jpg/.

Pasek postępu doszedł do końca, okienko instalowania języków znikło a w Windows Update pokazała sie informacja o nieudanej aktualizacji i kodem błędu 80070643, screen z Windows Update tutaj http://img37.imageshack.us/i/wuerror.jpg/. Co może być tego przyczyna, kupiłem wersje ultimate właśnie dla mui i nie mogę z tego korzystać ;(. Trochę googlowałem za tym błędem, 80070643 ale jedyne, co znalazłem to http://support.microsoft.com/kb/903772 - gdzie znalazłem tylko informacje nt. problemów z Office 2003 i sugestie by sprawdzić stan usługi Office Source Engine. I jeśli jest ustawiony w tryb wyłączony to zmienić na ręczny, ale u mnie ta usługa jest już ustawiona w tryb ręczny. Oczywiście nie mogę zmienić języka w opcji Zegar, język i region zmień język wyświetlania. Co mogę zrobić? Pomóżcie proszę, system jest oczywiście legalny i aktywowany

P.S odinstalowanie dla testów pakietu Norton 360 i Office 2003 oraz wyłączenie firewalla nic nie dało

A jakiego masz firewalla,tego z pakietu Nortona?

Tak, tego z pakietu nortona. Dodatkowo znalazłem gdzieś na internecie pliki językowe do pobrania, adresu nie pamiętam. Pobrałem i próbowałem zainstalować te pliki w trybie awaryjnym, efekt ten sam. No z tym, że tu nie dam głowy za poprawność tych plików, bo nie były one pobierane z serwerów microsoftu.

P.S Widzę, że problem jest trudny do rozwiązania więc może wyciąg z pliku C:\Windows\WindowsUpdate.log

Ten wpis pochodzi z przed kilku minut, ponieważ przeprowadziłem ponowną próbę instalacji pakietu językowego.

P.S 2 zauważyłem,że przed samym zniknięciem okienka :instalacja języków wyświetlania" na chwilkę zamiast statusu "instalowanie"pokazał się napis “niepowodzenie” i poniżej jakiś link do tematu pomocy - “Co może być przyczyną błędu” albo coś w tym stylu. Nie jestem w stanie dokładnie tego spisać ale po kliknięciu widzę kilka proponowanych rozwiązań problemów związanych z instalacją pakietów językowych, ale opisane tam sugestie są trywiaolne w rodzaju “sprawdź ilość miejsca”, albo “zaloguj się na konto z uprawnieniami administratora” itp. więc są to jakieś trywialne rzeczy, których sprawdzenie nic nie zmienia.

Pozdrawiam

Marek Miklewicz

Dodane 10.12.2009 (Cz) 21:26