Zmiana języka Visty

Kompa dostałem i ma niestety niemiecką Vistę… Czy jest jakiś sposób, by zmienić język Windows’a nie instalując ponownie systemu?

tylko jak ultimate masz…przez ultimate extras i tam pl mui

Tak, mam Vistę Ultimate…

W takim razie wejdź w Ultimate Extras , gdzie powinieneś mieć sporo pakietów językowych, a wśród nich Polski.

Tak to mi się samemu udało :stuck_out_tongue:

Na początku ściągał , a później instalował… Tyle, że jak skończył to się nic nie zmieniło :P…

Trzeba to gdzieś zatwierdzić, czy coś?

|Edit|

Oho, znalazłem coś :stuck_out_tongue:

Pisze, że muszę znaleźć “Anzeigesprache ändern” :PP

|Edit|

MAM, MAM…

Dzięki wszystkim za współpracę :stuck_out_tongue:

witam. mam pytanie. kupiłem lapka z UK z vistą home premium?juz wiem o tym ze nie moge zmienić jezyka majac juz go zainstalowanego, ale pytanie mam czy mozna to zrobic podczas instalacji systemu na nowo?czy jest jakas opcja okreslajaca potem w jakiej wersji jezykowej bede korzystał z systemu?prosze o pomoc

Jest taka opcja ale w mojej wersji niemam innych możliwości poza PL

a skad wiesz? bo nie wiem czy na darmo nie bede musial instalowac ponownie?

w instalatatorze nie ma możliwości zmiany języka systemu do instalacji; w przypadku wersji nie ultimate zostaje tylko porzyczenie od kogoś płyty z vistą PL i zainstalowanie ze swoim, kluczem.

jesli masz wersje OEM to jest to niezgodne z licencja…

może i niezgodne ale klucz zostanie przyjęty i system bedzie widziany jako oryginalny gdyż klucz nie jest do języka a do wersji Windows, pozatym na COA (naklejka z key’em) nie ma nic o języku jest tylko wersja systemu Windows.

Co do instalacji… masz rację, uda się zainstalować windowsa z polskiej płytki, ale tak jak wspomniałem powyżej, jest to niestety niezgodne z prawem. Życie wtedy było by zbyt piękne. W końcu to MS zależy abyśmy kupowali wersje ULTIMATE i tam jest możliwość aktualizacji pakietów językowych.

=======================================

Posiadam oprogramowanie w angielskiej wersji językowej, czy mogę w ramach jednej licencji zmienić wersję językową tego oprogramowania na polską?

Prawo do zmiany wersji językowej zakupionego produktu zależy od rodzaju licencji, jaką klient nabył – inne zasady obowiązują w przypadku nabycia licencji w programie licencyjnym Open, Select inne w przypadku np. umowy Enterprise Agreement oraz w licencjach nabywanych jako produkt detaliczny lub licencjach OEM.

W przypadku licencji nabytych jako produkt detaliczny (FPP) lub jako OEM – licencja nie zezwala na zamianę wersji językowych. Użytkownik ma prawo używania licencji wyłącznie w wersji językowej, która została nabyta.

Wyjątek!

Dla Windows Vista Ultimate można pobrać Windows Vista Ultimate Language Pack, zawierający kilkanaście języków. W Menu Start należy wybrać: Panel sterowania -> Windows Update -> Windows Ultimate Extras. W okienku tym pojawi się lista wersji językowych, które można pobrać dla Windows Vista Ultimate w tym również Polish Language Pack.

W przypadku nabycia licencji np. w programie licencyjnym Open, użytkownik ma prawo do bezpłatnej zmiany wersji językowej o ile wersja językowa, która będzie używana jest w tej samej cenie lub tańsza od tej, która została nabyta.

Fragment umowy licencyjnej Open:"…Zamiast któregokolwiek produktu, na który nabyli Państwo licencję w ramach niniejszej umowy, mogą Państwo uruchamiać (i) wcześniejszą wersję lub (ii) inną wersję językową (dopóki ta inna wersja językowa jest dostępna w tej samej lub niższej cenie niż cena wersji zamówionej) tego samego produktu…"

W niektórych programach licencji grupowych licencje dostępne są w wersji językowej określonej jako np. All Languages (grupa wszystkich języków) lub European Languages( grupa języków europejskich), Extended European Languages ( grupa rozszerzonych języków europejskich) oznacza to, że kupując licencje na daną wersję językową użytkownik może używać dowolnej wersji językowej, która wchodzi w skład danej grupy języków.

Źródło: http://www.microsoft.com/poland/licencje/menu/faq.aspx