Zmiana języka w HTC Touch 2

Witam!

Mam problem. Dostałem nowy telefonik - świeży, pachnący HTC Touch 2 z Plusa bez simlocka (kupiony na Allegro).

Włączam, i tu jakaś kompletna masakra - zawiesił się !!

Wpisuję PIN i wszystko OK. No ale gdzie język Polski? Po angielsku jest…

Czytam na necie że język wybierało się podczas pierwszego uruchamiania czyli super!

Czy jest jakiś sposób żeby mieć język polski bez instalowania nakładek spolszczających?

Pozdrawiam!

Hard reset urzadzenia - masz opis jak go wykonac w instrukcji obslugi. Przywrocisz do ustawien fabrycznych i bedziesz mial przy uruchomieniu mozliwosc wyboru jezyka systemu.

niestety po resecie nie ma opcji ustawiania języka… telefon się długo restartuje a potem jest tylko “podaj PIN” i tyle… i nadal wszystko jest po angielsku,

jak to zmienić?

Dodane 14.04.2010 (Śr) 19:23

po wpisaniu PINu telefon automatycznie wybiera kraj (polska) oraz sieć (plus) i ładuje tutoriala po angielsku… i nie ma nigdzie opcji zmiany języka menu. Ma ktoś pomysł na ten problem?

Masz wykonać Hard reset a nie zwykły reset , po hard resecie wystąpi na nowo “instalowanie” systemu , zamiast hard resetu można wykonać z zakładki system “wyczyść pamięć magazynową” praktycznie jest to to samo co hard reset.

a napewno masz wgrany ROM z językiem polskim??? Czasem ludzie zmieniają ROM na inny…

telefon jest z “plusa” i robiłem twardy reset chyba z 5 razy… nie ma wyboru języka na początku, jest w kolejności: “podaj PIN” a potem tutorial po angielsku i ładuje się “touchflow”… i tyle… i nadal jest wszystko po angielsku…

twardy reset owszem trwa długo ale nie ma nigdzie wyboru języka.

znalazłem opis jak zainstalować ROM ale po zainstalowaniu ROMa jest taka sama procedura jak teraz robię więc też nie będzie pewnie wyboru języka.

oddam do serwisu chyba - niech się bawią :slight_smile:

poza tym jest jeszcze jedna sprawa - miałem zainstalowaną automapę i właśnie na niej system się zwiesił (przez kilka miesięcy wszystko było ok). W momencie kiedy telefon się zawiesił to go zresetowałem i od tego czasu automapa się nie ładuje bo mam “za mało pamięci” (a przedtem chodziła normalnie). Czyżby mi pamięć padła?

zapchałeś ją czymś, WM to system, który wymaga nauki, po prostu, trzeba wyłączać aplikacje bo krzyżykiem to się minimalizuje często… nic nie padło, każdy tak ma…

ew. można spróbować odinstalować i znów zainstalować automapę…

zauważ, że polski rom jest zawsze mniej stabilny i bardziej pamięcio i prockożerny niż oryginał, najlepiej mieć zmodyfikowany, z dodanymi najważniejszymi programami typu total cmd itd. niż jakiś polski, na którym mogą być problemy z odpaleniem automapy…

no i polski soft jest mulący i poza ty, często zmaszczony pod względem wyglądu i tłumaczenia…

osobiście polecam wgranie angielskiego roma, z dużą ilością wolnego ramu na starcie i z jakimiś programami…

WM nie jest taki skomplikowany na jaki wygląda, po prostu trzeba do niego coś doinstalować żeby wygodnie używać…

http://pdaclub.pl/forum/htc/ znajdziesz tu wszystko łącznie z romami po polsku , atu masz strone gdzie jest orginalny rom angielski i jest również możliwość pobrania i dogrania języków “słowiańkich” również polski http://www.sunnysoft.cz/htc/ ,Musi zgadzać się PN twojego urządzenia z podanym na stronie przy urzadzeniu w przeciwnym wypadku musisz mieć wgrany hard spl

ok, sprawa wygląda następująco:

po chyba 10 twardym resecie w końcu jakimś cudem nagle pokazał się ekran z wyborem języka do zainstalowania (zajebiście dziwne czemu wcześniej go nie było po resecie)

mam język polski ale automapa nadal nie chodzi (za mało pamięci)

programy które uruchamiam zawsze “zamykam” a nie “minimalizuję” więc dziwne jest, że kiedyś automapa chodziła a teraz nie chodzi (mam wgrane tylko odtwarzacz divx i automapę z dodatkowych programów) (system pokazuje 39 do 43% zajętości pamięci w stanie spoczynku)

może ma ktoś “pomysła” dlaczego tak jest skoro w telefonie przecież nie dodaje ani nie odejmuje się RAMu? (a po twardym resecie to już w ogóle system jest wyczyszczony)

a44c6c2c45494414.jpg ile masz wolnej tej podkreślonej pamięci , bo ona jest najważniejsza , do działania automapy zalecane jest aby było jej minimum 15Mb zalecane powyżej 20Mb , pogląd u Ciebie będzie troche inny bo ja mam WM 6.1 a Ty zapewne 6.5 , u mnie na diamondzie jak wolna pamięc operacyjna spadnie poniżej 20Mb to ani automapa nie działa ani tomtom (wypisuje brak pamięci operacyjnej itd.)

no u mnie te wartości są całkiem inne:

Przechow. danych:

razem 301 MB

używ. 63 MB

wolne: 237 MB

program:

razem 173 MB

używ.: 86 MB (zmienia się czasem ale oscyluje w tych granicach)

wolne 86 MB

Dodane 16.04.2010 (Pt) 22:44

ok, uaktualniam posta:

po wielkich bojach i kilkukrotnej instalacji automapy w końcu zadziałało…