Zmiana języka w PSP

(Jaromir Zurawski) #1

Witam,

Przymierzam się do kupna PSP. Kumpel zaoferował mi wersje 3003 (wersja brytyjska).

Jest możliwość przerobienia na 3004 (europa)?

(olmeca) #2

Jeżeli kupujesz 3003 to zostanie konsola cały czas jako 3003. Jest możliwość wgrania do niej języka polskiego jeżeli to Cię interesuje. Z tego co kojarzę to nie można trwale przerobić wersji 300x

Co do konkretnego modelu nie zmienisz jego kodu zgodnie z którym na dany rynek został wydany. Sam posiadam Psp 1003 i nie widzę żadnych różnic, wcześniej miałem jeszcze 1001.

Wersje Slim & Lite

PSP-3000 – Japonia

PSP-3001 – USA

PSP-3002 – Australia

PSP-3003 – Wielka Brytania

PSP-3004 – Europa

PSP-3005 – Korea Południowa

PSP-3006 – Hongkong

PSP-3007 – Tajwan

PSP-3008 – Rosja

PSP-3009 – Chiny

(sla17) #3

Dlaczego jest takie rozgraniczenie?

(Jaromir Zurawski) #4

Czyli opłaca się kupić 3003?

(olmeca) #5

Każdy ma inne podejście do tego. Sam szukałem wersji FAT w dobrej cenie i takowa się znalazła ale nie w tym kraju.

(Jaromir Zurawski) #6

Jeszcze jedno pytanie - czym różni się 3003 od 3004 oprócz języka? Będę mógł grać w wszystkie gry? Oglądać wszystkie filmy?

(Dimm Dna) #7

Tak. PSP nie posiada blokad regionalnych.

(Ctr) #8

PSP w ogóle nie ma języka polskiego. Ja mam 3004 i nie ma polskiego. Można wgrać jakieś patche na polski język, ale ja akurat nie chcę, bo znam podstawy angola.

(Jaromir Zurawski) #9

Więc czym różni się 3004 od 3003?

(olmeca) #10

W 3003 we wszystkich grach gdzie się trzeba ścigać obowiązuje ruch lewostronny. :lol:

Po za numerkami identyfikacyjnymi, nie ma żadnej różnicy.

Edit

Sorry za wprowadzenie w błąd, jest jedna różnica - końcówka zasilacza w 3004 jest europejska w 3003 angielska.

(sla17) #11

W szkole jest moda na PSP (zresztą nie wiem czemu, aż takie fajne to to nie jest) i nikt nie ma języka polskiego :smiley:

(olmeca) #12

Sorry za pytanie ale co jest tak zaawansowanego w sofcie psp ze musi ono mieć polski język? Dla mnie to zbyteczny dodatek. Jestem trochę zramolały i kupiłem psp do zabawy nie do szkoły, ale na studiach by się na pewno przydała, a tak zagrywaliśmy się w węża na dwóch nokiach :lol:

(Ctr) #13

Jak w przyszłym roku wyjdzie PSP2 czyli NGP, to na 100% będzie język polski. Teraz już Sony olało Polskę i nie będą specjalnie wydawać polskiego języka. A co do nazwy PSP to ostatnia cyferka oznacza TYLKO rejon w jakim sprzedawana jest konsola no i ewentualnie może się różnić ładowarką. Jak chcesz kupić z GB, to po prostu kupujesz przejściówkę za 5zł na allegro i wszystko działa.

(olmeca) #14

Co do przejściówki u mnie wystarczyło podmienić kabelek - nie był na stałe przytwierdzony od zasilacza w obu konsolach, ale u kolegi bez przejściówki już się nie obyło.

(Jaromir Zurawski) #15

Nie chodzę do szkoły, pracuje.

Chciałbym wieczorami w coś pograć, bez odpalania kompa :slight_smile:

(olmeca) #16

Napisze tak - za cenę golasa jakiego u nas możesz znaleźć w serwisach aukcyjnych i ogłoszeniach możesz np. na ebay znaleźć dość bogaty komplet. W moim przypadku udało się kupić komplet z 12 grami i pełen komplet z pudłem wszystkimi papierami, kartą pamięci i akcesoriami. Łącznie z przesyłką zapłaciłe ok. 400zl