Zmiana karty graficznej a formatowanie komputera

Na moim obecnym komputerze niestety odmowila posluszenstwa karta graficzna, na dniach zakupie nowa lecz lekko lepsza:
Zmiana z GTX 560 na GTX 660.
I teraz pytanie: Czy muszę zrobić format komputera? Formatowałem go 1.5 miesiąca temu, temu bym nie chciał za bardzo.
Jeśli nie muszę formatować to, co teraz zrobić? Zamienic kartę graficzna, usunąć stare sterowniki i zainstalować nowe? Potrzebuje do tego jakiegoś specjalistycznego programu aby usunąć również to z rejestru czy jak?

Wystarczy odinstalować stary sterownik/oprogramowanie, wyłączyć system, odpiąć zasilanie, wymienić kartę, podłączyć zasilanie, włączyć komputer, zainstalować na nowo sterownik.

DDU ale powinno się obejść bez niego.

Wystarczy zainstalować “nową” kartę graficzną na płycie głównej.
Odinstalować stare sterowniki.Zrestartować system.Wyszukać nowe do nowej karty.Zainstalować je i powinny działać.Potem można przejechać system programem CCleaner.I powinno wszystko działać.Jak coś to pisz to postaram się pomóc.
Oczywiście demontaż i montaż karty na komputerze odłączonym od zasilania.

Niestety od momentu jak karta sie popsula to wyskakuja mi takie errory, reinstalacja Visual C++ jak i osobno sciaganie i wrzucanie do folderu z windowsem pliku z brakujacym .dll nie pomoglo.
Jakies rady ?
:*(

“Bad image” wskazuje na jakieś pomieszanie bibliotek 32 i 64 bitowych. Zainstaluj biblioteki VC++ zgodne z architekturą systemu.

2 polubienia

www.majorgeeks.com/files/details/visual_c_runtime_installer.html - zainstaluje najnowsze wersje z danego roku z poprawkami bezpieczeństwa.

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4026529/windows-10-using-system-file-checker