Zmiana karty graficznej i znikające rdzenie procesora

Witam wszystkich serdecznie :slight_smile: Na początku opiszę jakie podzespoły posiadam:

Procesor: FX-6300

Karta graficzna:

HD 6670 (dalej nazywana ,stara’’)

MSI GTX 660 (dalej nazywana ,nowa’’)

Płyta główna: GA-78LMT-S2PV

Ram 8GB 2x 4GB

Zasilacz: SilentiumPC VERO L1 500W+80

2 dyski (ssd+hdd)

 

Teraz problem, otóż po kupieniu nowej karty graficznej i podpięciu jej do kompa, znikneły mi rdzenie… dokładniej opisując mam 6rdzeniowy procesor a po zmianie karty komputer w programie CPU-Z wyświetla mi tylko 2 rdzenie. Dodam że zamieniając kartę na starą wszystko wraca do normy i CPU-Z pokazuje 6 rdzeni. 

 

Co może być nie tak, proszę o pomoc!

 

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj oraz opcji Użyj pełnego edytora , a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie wątek trafi do Kosza.

Na początek zrób reset biosa jak będzie wsadzona nowa karta. W wielu biosach można wyłączyć rdzenie, może mu odbiło po zmianie karty.

Stery od starej karty odinstalowałeś ?

nie odinstalowałem, sprawdzę czy zadziała po odinstalowaniu starych sterowników a w międzyczasie proszę o info jak zrobić reset biosa. Pozdrawiam

Weś w rękę instrukcję od swojej płyty, tam masz opisane gdzie jest zworka do resetu (pamietaj robi to się na wyłączonym komputerze !)

A zasada jest taka, że przekładasz zworkę w drugą pozycję na 5s, a potem wkładasz ją tak jak było. I tyle.