Zmiana karty graficznej na płycie głównej Gigabyte ga-g33m-s2

Witam, mam problem ponieważ nie do końca się znam na sprzętach komputerowych dlatego mam do was kilka pytań, czy grafika Geforce 9600gt będzie chodzić na moim PC’cie? Mam złącze PCI express x16 a na stronie z tą grafiką piszę coś o PCI express 2.0 a nie wiem do końca czy moja płyta ma takie złącze. Kolejne pytanie to czy lepiej kupić jedną kość ramu 4GB czy 2x2GB i jakiego producenta itd, moja płyta obsługuje bodajże ddr2. Czy mój zasilacz poradzi sobie z tą modernizacją? Obecnie korzystam z bardzo słabej a wręcz bym powiedział średniowiecznej grafiki jaką jest grafika zintegrowana, poprzednio miałem Geforce 8600gts ale po 2 latach służby zaczęła mi wyświetlać tzw artefakty co przyczyniło się do tego że po którymś odpaleniu komputera po tych artefaktach karta przestała wyświetlać kompletnie obraz. Czy moja płyta główna ma jakieś ograniczenie co do ilości Ramu? Chodzi mi o to ile mogę maksymalnie go zainstalować.

Specyfikacja mojego komputera:

Procesor: Intel core 2 Quad CPU Q6600 2,40 GHz x4

System: Windows 7 Professional 32-bity

Ram: 2 GB

Płyta główna : Gigabyte   ga-g33m-s2

Zasilacz: Tracer 4Life/400

I proszę mi nie proponować innej grafiki gdyż tą mogę dostać za darmo z tym że muszę zapłacić za wysyłkę.

Chodzić to będzie, zasilacz powinieneś wymienić. . No i ten Windows ogranicza pamięć.

Nie da rady na tym zasilaczu? A polecisz jakiś tani zasilacz który w tym przypadku będzie okey? 

  http://allegro.pl/zasilacz-komputerowy-chieftec-gpa-400s8-400w-i5946225464.htmlhttp://allegro.pl/zasilacz-komputerowy-corsair-vs-450w-cp-9020096-eu-i5976030037.html .

Mam jeszcze do wyboru Geforce 9400gt 1 gb albo tego Geforce 9600gt która grafika jest lepsza? A co do Windowsa który ogranicza ram to chodzi ci tu o bitowość systemu? Jestem już raczej nastawiony na kupno zasilacza więc który byś polecił ten pierwszy czy ten drugi a może masz jeszcze jakieś inne propozycje?

Tak o bitowość. Zdecydowanie 9600GT, ale do tego procesora szukałbym karty 1GB, to jeszcze w coś pograsz. Dużo jest teraz podobnych tematów - poczytaj. Lepszych propozycji nie mam w umiarkowanej cenie.  Polecam drugi,  przy budowie nowej platformy może się okazać przydatny.  W każdym razie 9400 to już totalne muzeum. 

9600 GT jest zdecydowanie lepszy, ale tylko do starych gier.

Przy 4 GB ramu zostać przy 32-bitowym systemie czy przerzucić się na 64?

W systemie x64 wykorzystasz pełne 4 GB RAM, więc warto. 

Zdecydowanie tak, sam system przy otwartej przeglądarce zabiera nawet do 3,9 GB i pulpit tnie się jak szalony w tym wypadku 32-bitowy system stoi przede mną otworem.

Przy dwóch kartach w przeglądarce nie może aż tyle zabierać. Możesz mieć dużo procesów w tle, albo złapałeś jakiś syf.

Procesów miałem zaledwie parę a jaki syf mogłem złapać jak komputer świeżo po formacie, obecnie już siedzę na 32-bitowym.

Sugerujesz, że zmiana na system x64 tak bardzo zwiększyła zużycie RAM? Zdecydowanie coś tu jest nie tak. Jak sytuacja wygląda podczas bezczynności i w innych programach poza Chrome?

I nie sugeruj się dostępnymi gdzieniegdzie w sieci mitami, że Windows x64  mocno zwiększa zużycie pamięci w stosunku do wersji x86, bo to nieprawda.

Jak wygląda w innych programach poza chrome to nie mam pojęcia po prostu świeżo po formacie zerknąłem w menedżer i ku też mojemu zdziwieniu skakało od 2,5 do 3 GB zużycia ramu a nic kompletnie nie miałem włączone, sam system. Następnie włączyłem explorera pobrałem chrome, otworzyłem i pulpit zaczął mocno ścinać, wlazłem z powrotem w menedżer i moim oczom ukazuje się zużycie nawet do max. Na 32-bitowym systemie czyli obecnym nawet przy włączeniu jakieś gierki zużycie jest w granicach 2 do 2,8 GB a przy programie graficznym 3Dsmax do 2,2 GB.