Zmiana karty graficznej - ustawienia BIOS

Zmieniłem karte graf z radeon 9200SE na geforce 440 mx

Na początku komp się nie hciał włączyć ale w biosie przestawiłem primary Graphics adapter na AGP i poszło :wink:

Teraz mam jeden problem

“Odliczanie RAM” trwa baaardzo długo (powyżej 30s) - jak przyspieszyć ten proces albo go w ogóle wyłączyć)?

i jeszcze pytanie

znalazłem w (CHYBA) Chipset configuration opcje:

AGP Fast write - jest wyłączone (włączyć?)

V-Link speed - jest wyłączone (włączyć?)

zainstaluj sterowniki od płyty gównej:P:P

pod linuxa się nie instaluje sterów oprucz grafy :stuck_out_tongue:

racja nie zauważyłem ze to linux ale oki tu wiecej nic nie pomoge bo mam xp :smiley: :smiley:

Hehe ale co mają stery od płyty głównej (instalowane pod systemem operacyjnym) kiedyto podczas włączania kompa to odliczanie ramu długo trwa…

jestem niemal pewien że jest za to odpowiedzialna jakaś opcja w BIOSie ale jaka?

I czy mogę wlaczyć

panie debianie , a czy ten ram odliczany jest 3krotnie czy jednokrotnie ?? agp fast write możesz włączyć

sympatico

Jest odliczany jednokrotnie

Ok włącze fast write.

widzę że masz 2 kości zamień je slotami :wink:

sympatico

ale to się zaczęło dziać po zmianie karty

tak się zastanawiam jak karta graficzna może wpływać na prędkość sprawdzania

pamięci operacyjnej :slight_smile: zaktualizuj bios na płycie głównej - to jedyne co mi przychodzi w tej chwili do głowy

Z aktualizają biosa się wstrzymaj bo możesz wiecej zlego niż dobrego zrobić . Te GF MX 440 w ogóle są jakieś apskudne . czesto nie chodza jak trzeba z nowszymi plytami , nic nie daje gmeranie w biosie. Chyba ,że reka Ci się omskła przy wymianie karty i coś jeszcze w kompie Nagmerałeś z pamięciami. Wyjmij je przemyj styki. Włóż zamienaijac miejscami.

BIOS mam najnowszy

Płyta to już antyk

Kiedyś w ogóle mi nie sprawdzało

Zaczeło sprawdzać jak dokupiłem ram

A teraz to sprawdzanie się jeszcze opóźnia

matiit spróbuj zrobić zworką reset całego biosa :wink:

a ile masz ramu na agp przydzielone i ile ramu ma karta -64/128?

moje doswiadczenie skonczlylo sie na mandrake 9.0 i pamietam,ze nie chcial zaladowac kde bez min.128mb na agp- karta 3dfx