Zmiana karty graficznej w komputerze. 1000-1200 zł

Kolega poszukuje karty graficznej do swojego kompa oto takie parametry:

CPU: amd athlon II x4 640 processor (4 cpus) ~`3.0 ghz

Płyta Główna: Gigagyte ga-ma770t-es3

RAM: 4GB

Aktualna karta grafiki: ATI Radeon HD 5700 series

Co do zasilacza musi zobaczyć.

System win 7 ultimate

Cena karty 1000-1200 zł

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Świetna karta za niezłe pieniądze.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx760oc-4gb-pci-e-256bit-gv-n760oc-4gd-597911/

Tylko w płycie jest 

  • PCI-Express 2.0
  • a grafa ma 
  • PCI-Express 3.0

PCI jest bez znaczenia, PCI 3.0 ma kompatybilność wsteczną, będzie działać.

Kompatybilne. Tak jak na zasadzie dysków SATAIII działa na SATAII

GeForce GTX760 to świetna karta, ale w tym budżecie warto wziąć pod uwagę Radeona R9 280X - jest wydajniejszy.

http://tnij.at/10123

http://tnij.at/10124

Co do GTX760 vs R9 280X imo tylko 280X, ale…

 

 

te dwie karty są zbyt wydajne względem tego CPU…, moc GPU będzie się marnować bo będzie niewykorzystana, te karty są pod minimum i5.

Pod ten zestaw maks to chyba coś w stylu GTX650TI.

.

Dowiedziałem się jaki zasilacz: coolermaster 460w

ale chyba za mało info:P

 

Jakim sposobem będą się marnować ?? Po prostu procesor będzie tylko wolniejszy i nie wykorzysta swojego potencjału względem karty graficznej. A grafa tak czy siak osiągnie swą pełną wartość.

Zresztą jest to zakup na przyszłość i może autor postanowi za rok czy 2 wymienić cały zestaw to odpadnie mu grafa bo już będzie miał porządną i dołoży sobie do lepszego procka.

Masz rację Kolego, ale temat wątku to: "Zmiana karty graficznej w komputerze 1000-1200zł - może pytający chce teraz kupić mocniejszą kartę, a później będzie wymieniał resztę podzespołów, kto to może wiedzieć?

 


Temat: Zmiana karty graficznej troche inaczej brzmi od upgrade/rozbudowa PC. Niech autor zatem doprecyzuje plany.

@dolar444 a no takim sposobem ze GPU bedzie chcialo i moglo a CPU nie bedzie mogl chociaz by sie chcialo ;), zestaw dostnie jakis tam zastrzyk ale zostanie przeskalowany do mozliwosci CPU, wiec jest to w pewnym sensie zakup nieopacalny/marnowany potencjal. A zakup ww kart dzisiaj pod teoretyczny ugrade PC za rok czy dwa jest tym bardziej bez sensu, przeciez to nie obligacje :wink:

Nie wiem w jaki sposób mam to jeszcze sprecyzować, podałem wam parametry jego kompa. Kolega chce po prostu kupić nową grafikę i ja was proszę o radę jaka to ma być.

Ps. Jak coś to karta do gier.

Do tego komputera nie warto pakować grafiki za taką kasę.Do obecnego nie brałbym więcej jak grafiki za ~450zł czyli 650 ti boost, Radeon 7790.