Zmiana karty graficznej

Musze zmienić grafikę. Nie miałem jakoś okazji, a moja strasznie się postarzała. Mam do wydania z 500zl (może być i 570). Chodzi mi o jakąś z DX11, 1GB+, Nvidia. Procek i płytę główną za jakieś pół roku mogę zmienić więc szkoda kupić jakiejś słabej grafiki.

Mój sprzęt:

Core 2 Duo e4300 1.8Ghz @ 2.7Ghz

4GB ramu (2x 667 Goodram, 2x 800 Kingston)

Grafika 7600GT 256MB

Płyta GA-945P-S3

Proszę o jakieś sugestie odnośnie grafiki

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/1337876

Podaj jaki masz obecnie zasilacz bo jeśli masz za słaby to nie ma co kupować bo i tak na niej nie pograsz. :wink:

pograć pogra tylko nie wiadomo jak długo !!

Mam zasilacz Modecom 500W, wolnoobrotowy. Wymieniany max rok temu

adison444 , można wiedzieć dokładnie jaki model ? Najlepiej jakbyś zrobił zdjęcie tabliczki informacyjnej na zasilaczu :wink:

Modecom Feel 500.

54_1275248729.jpg

Na pewno nie jest to Feel I bo nie ma takich 500W. Wg. mnie jest to najprawdopodobniej Feel III (z tego co slyszałem jest to nowa wersja Feela III po tym jak je wycofali)

adison444 , mimo tego że jest to i nawet Feel III to i tak raczej jest on niestety do wymiany :frowning: .

No cóż zobaczymy czy poradzi sobie. Najwyżej się spali.

Szczerze powiedziawszy nie orientuje się co to są te nowe Feele. Jeśli faktycznie na bazie Feel III, który posiadał działające zabezpieczenia, śmiało można używać. Nawet jeśli padnie, nie pociągnie za sobą reszty sprzętu, tak jak to robiły Feel I i II. Podejrzewam, że nowe konstrukcje jednak tak tragiczne nie są, ale ręki nie dam sobie uciąć :wink:

Co do karty, najtańszy Radeon 6850 (od Vertex 3D) kosztuje koło ~600-620zł:

http://www.skapiec.pl/szukaj/14/6850/cena

Warto się zastanowić nad dołożeniem trochę grosza. Jeśli nie, to bierz GTX460, tylko uważaj na wersje SE i Green.

P.S. NVIDIA nie lubi dwóch rdzeni, więc spróbuj przyspieszyć wymianę procesora. Na konkurencyjnym forum, user złożył kumplowi zestaw z GTX460 i Athlonem II X2, wyniki jakie osiągał były zbliżone do Radeonów 5750/5770, które kosztują sporo mniej.

ja bym lepiej nie mówił tak, bo jak zasilacz padnie to jest możliwość, że z wszystkimi innymi podzespołami - a wtedy będzie trzeba kupować nowego kompa, więc nie radzę :slight_smile: