Zmiana karty graficznej

Witam.

Chcę wymienić moją kartę graficzną ZOTAC GeForce 9600 GT 512 MB na model Sapphire Radeon HD 6790 1 GB i tu mam pytanie, czy mój procesor Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz nie będzie jej spowalniał, w sensie nie będzie zbyt słaby?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

będzie ograniczana, ale jakbyś podkręcił na maxa to byłoby całkiem dobrze

jak to jest podkręcić na maxa? i skad wiesz,że płyta puści na maxa rradek21?

Zasilacz? Producent/Moc

miałem na myśli właśnie to ile maxymalnie się da… na każdym sprzęcie jest inaczej ale podobnie

ale do takiego OC potrzebujesz markowego zasilacza oraz jakiegoś dobrego chłodzenia na procka

zresztą zasilacza to w ogolę potrzeba markowego przy zmianie grafiki więc napisz jaki masz… bo stary no name (jeżeli taki masz) może po prostu nie wytrzymać… grafiki są z reguły najbardziej prądożernymi częściami. Tobie potrzeba markowe 500W

raczej model płyty głównej

moc zasilacza ma niewielkie znaczenie przy podkręcaniu, jest to jedynie kwestia dziesiątek wolta, większe ma stabilność napięcia generowanego przez zasilacz

fundamentalne znaczenie ma jednak płyta główna a raczej jej możliwości przy podkręcaniu

nie sądze jednak aby e8400 nie dał rady r6790 i w związku z tym aby zachodziła konieczność podkręcania

uważam,że wszystko będzie działać ok :smiley:

pobór mocy nV9600 i r6790 niewiele się różni : jakieś 50W

CHIEFTEC 500W CFT-500A-12S

W sygnaturce mam aktualne części komputerowe.

W takim razie mogę się spodziewać wymiany w przyszłości również procesora. Jest jakiś procesor z podstawką LGA 775, który spokojnie z palcem w nosie kompilowałby z HD 6790?

q6600

ale Twój e8400 jest całkowicie wystarczający